Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fıstığın kalitesi artacak

Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Antepfıstığının kalitesinin ve rekoltesinin artırılması için çaba harcayacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Fıstığın kalitesi artacak
Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, şehrin adını taşıyan Antepfıstığının kalite ve rekoltesinin arttırılması için özel çalışmalar yaptıklarını söyledi. GTB tarafından GATEM fıstıkçılar sitesinde yaptırılan irtibat bürosu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Fıstıkçılar sitesi esnafının talepleri doğrultusunda yaptırılan irtibat bürosunun açılışına, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, Fıstıkçılar Odası Başkanı Hasan Karaoğlan, Gaziantep Fıstık Sanayicileri Derneği Başkanı İlhan Eralp, Fıstıkçılar Sitesi Başkanı Ali Demir, GTB yöneticileri ile yanı sıra çok sayıda fıstık üreticisi ve komisyoncusu katıldı. GTB Başkanı Tiryakioğlu "Antepfıstığı Ortak Akıl Heyeti kurarak Tarım Bakanlığı nezdinde girişimlerimize başladık" dedi. Antepfıstığının katma değeri yüksek bir ihraç ürünü olabilmesi için yurt dışında da çalışmalar yürüteceklerini kaydeden Tiryakioğlu, Antepfıstığı için teknik inceleme heyeti oluşturduklarını dile getirdi. Tiryakioğlu, Antepfıstığı ilgili tüm kurum ve kuruluşlardan alanında uzman kişilerin yer aldığı heyetin Aralık ayı içerisinde İran ve Amerika'da çeşitli incelemelerde bulunacağını da belirtti.

İRTİBAT BÜROSUNA DAVET
GTB İrtibat bürosunun Fıstıkçılar Sitesi'nde bulunan tüm tüccar ve üreticilere ait olduğunu belirten Ahmet Tiryakioğlu, "Fıstığın kalite ve rekoltesini arttırmaya çalışıyoruz. Bir yandan da bu irtibat ofisi gibir yerlerle de üyelerimizi ve üreticilerimizi kaynaştırma ve tecrübelerini paylaştırmaya da özen gösteriyoruz. Gelin, sohbetinizi, ticaretinizi ve görüşmelerinizi burada yapın. Burası sizin için yapıldı ve burada yapılacak görüşmelerin dahi Antepfıstığına katkı sunacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fıstığın kalitesi artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN