Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul değil ölüm yolu

Petrol Ofisi İlkokulu öğrencileri her gün okula gelip giderken ölümle burun buruna. Tren raylarından geçen öğrenciler, Büyükşehir'den üst geçit yapmasını istiyor

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Okul değil ölüm yolu
'nın birçok noktasında kenti ikiye bölen demiryolu geçtiği her yerde ölüme davetiye çıkarıyor. Yeterli güvenlik önlemlerinin alınmadığı rayların biri de Cemalpaşa Mahallesi'nden geçiyor. Tren raylarının hemen yakınında bulunan Petrol Ofisi İlkokulu öğrencileri, okula gidip gelirken adeta ölümün soğuk nefesini enselerinde hissediyor. Öğrenciler korku içinde okula gidip gelirken aileleri de onları yalnız bırakmıyor. Okul yönetimimin ve ailelerinin tek isteği bu ölüm yoluna bir çözüm bulunması ve en azından bir üst geçit yapılması.

SORUMLULUK BÜYÜKŞEHİR'DE

Anne ve babaların yüreğini ağzına getiren tehlikeli yolculuk hafta içinde günde en az üç kez yaşanıyor. Sabahın erken saatlerinde çocuklarını okula götüren veliler, ders çıkışı çocuklarını almak için yine okula koşarken, bu seferde çocukları öğlen derse giren velilerin ölüm yolu telaşı başlıyor. Velililerin sorunun çözüme kavuşması için okul yönetimiyle birlikte yaptığı girişimler sonuçsuz kaldı. TCDD 6. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yaya alt veya üst geçit yapımının Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu bildirerek, topu bu kuruma attı.

ACI YAŞANMADAN ÇÖZÜLSÜN

Her gün çocuklarının hızla gelecek trenin altında kalacağı korkusu yaşayan öğrenci velileri, bu konuya duyarsız kalan Büyükşehir Belediyesi'ne tepkili. Yüzlerce çocuğun ve onları getirip götüren velilerin hayatı söz konusu iken Büyükşehir'in burada çözüm üretmemesine sinirlenen veliler, "Harekete geçmek için illa ki burada bir facianın olması mı bekleniyor? Hiç kimsenin canı yanmadan burada bir önlem alınmalı. Her yere çözüm götüren Büyükşehir buraya da el atsın" dedi.

VELİLER KORKU İÇİNDE

Her sabah 11 yaşındaki torunu İrem'i okula götürüp getiren 58 yaşındaki Ertan Özlüer, demiryolunun dışında Mustafa Kemal Bulvarı'nda da bir alt ya da üst geçit olmadığına dikkat çekti. 7 yaşındaki torunu Aleyna'nın elini hiç bırakmayan Fevzi Ceval, Büyükşehir'i göreve davet ederken, iki yeğenini okuldan alan Ahmet Seçer, "Havanın erken karardığı şu günlerde tehlikenin boyutu daha da artıyor. Anne babası gelemeyen yaşı biraz daha büyük öğrenciler bile tehlike içinde" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul değil ölüm yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN