Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerjiniz neredeyse hayat orada gelişir

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Enerjiniz neredeyse hayat orada gelişir

Prof. Dr. Acar Baltaş, "Hayatta neyi ararsanız onu bulursunuz. Enerjinizi nereye koyarsanız, hayat orada daha gelişir" dedi

Ünlü Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, Final Okulları yönetici ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Baltaş, "Hayata yürekten adanma" konulu seminerinde yaşam başarısının püf noktalarını hayatın içinden örneklerle anlattı. Okulun tiyatro salonunda düzenlenen seminere Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem de katıldı.

İYİ İNSAN OLMANIN ERDEMİ
Seminerde çocuk-aile, öğretmen-öğrenci ilişkileri üzerinde duran Baltaş, "Çocuklarınızı değerlerle yetiştirmek istiyorsanız, gündelik olayları değerler çerçevesinde yorumlayın. Çocuklarınıza sınavdan hangi notu aldığını soracağınıza bu hafta kime iyilik yaptığını sorun. Çocuklarınızın değeri başarıyla özdeş olmamalı, başarısızlık da değerlidir. Onlara başarılı ve mutlu olmanın değil, dünya için iyi insan olmanın erdem olduğunu aşılayın" diye konuştu.

UYGULAMA DA YAPTI
"Başarı hep isteyenindir ama her isteyen başaramaz. İnsan her istediğini başarır, yeter ki istesin diye bir şey yoktur. Herkes her işi başaramaz. Kişiden doğru şey beklemek gerek" diyen Prof. Dr. Acar Baltaş, "Sorduğunuz sorular odağımızı belirler. Odağımız, gerçeğimiz olur. Hayatta neyi ararsanız onu bulursunuz. Enerjinizi nereye koyarsanız, hayat orada gelişir." şeklinde konuştu. Prof. Dr. Baltaş, yaklaşık 2 saat süren seminerde dinleyenlere sorular sorup cevapla alarak uygulama da yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerjiniz neredeyse hayat orada gelişir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN