Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümlülerden çevre temizliği

Açık Cezaevi, Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan 190 hükümlü, Seyhan Baraj Gölü çevresinde çöp topladı. Vali Mustafa Büyük, herkesi çevreye duyarlı olmaya çağırdı

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Hükümlülerden çevre temizliği
Cumhuriyet Başsavcılığı ile Devlet Su İşleri'nin (DSİ) ortaklaşa başlattığı temizlik projesi kapsamında Adana Açık Cezaevi İnfaz Kurumu'nda kalan 190 hükümlü, Seyhan Baraj Gölü çevresinde çöp topladı. Projenin, çevresel açıdan duyarlılık oluşturulması için önemli olduğuna dikkat çeken Adana Valisi Mustafa Büyük, "Bu projeyle toplumun çevreye daha duyarlı olacağına inanıyoruz" dedi. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yelden ise, temizlik projesiyle topluma mesaj vermek istediklerini söyledi.

BARAJ ÇEVRESİ PIRIL PIRIL

Sosyal sorumluluk etkinliği kapsamında düzenlenen çevre temizliği etkinliğinde 190 hükümlü yer aldı. Teknik donanımı DSİ tarafından karşılanan temizlik çalışması Seyhan Baraj Gölü ve nehir yatağı etrafında yapıldı. Hükümlüler, öğleye kadar tonlarca pet şişe, poşet gibi çöp topladı. Toplanan çöpler traktörlere yüklenerek depolama alınana götürüldü.

TEMİZLİK MESAJI

Etkinliğe katılan Adana Valisi Mustafa Büyük, hükümlülerin yaptığı çalışmaları izleyerek, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'dan bilgi aldı. Vali Büyük, çalışmanın çevresel duyarlılık açısından önemine değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Başsavcı Ali Yeldan da önemli olan çevrenin kirletilmemesi olduğunu ifade ederek, "Amacımız çevrenin temiz tutulması için mesaj vermek. Aynı çalışmayı karayolları ve üniversite çevresinde de yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlülerden çevre temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN