Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Büyük hemşerileriyle

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Vali Büyük hemşerileriyle
Valisi Mustafa Büyük, Konyalılar Derneği ve Dünya Türkmenler Birliği'nce ortaklaşa organize edilen kahvaltı programında Konyalı hemşerileri ile bir araya geldi. Merkez Parkta kurulu Türkmenler Otağı'nda gerçekleşen kahvaltı programına Vali Mustafa Büyük, Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya'nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Konyalılar Derneği Başkanı Talip Bektaş, Dünya Türkmenler Birliği Başkanı İsmail Demirdüzen, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Adana'da yaşayan Konyalılar katıldı.

KONYA ALTIN ÇAĞINDA

Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Adana'da Konyalılar ile buluşmaktan dolayı ayrı bir heyecan yaşadığını söyledi. Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu ise "Adana'da sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Vatan hasretini gurbette yaşayanlar çok daha iyi bilir. Bu duyguyu enderin bir şekilde Almanya'da dört yıl kaldığımda daha iyi anladım. Konya'ya çok büyük yatırımlar olmaya başladı. Siz orada yaşamasanız bile bir Konyalı olarak gurur duyarsınız. Konya artık altın çağını yaşama dönemine girmiştir" diye konuştu.

UMUTLU OLMALIYIZ

Vali Mustafa Büyük Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve Adana'da yaşayan Konyalılar ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek; "Konya'nın, Adana'nın ve ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve büyümesi için hep beraberce çalışarak, geleceğe umutla bakmamız gerekiyor. Sizlerle beraber güzel hizmetleri gerçekleştireceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu. Etkinlik Konyalıların bir arada sohbet etmesi ve hatıra fotoğrafları çektirmeleri ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük hemşerileriyle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN