Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyelilere özel tesis kuruldu

Giriş Tarihi: 20.11.2014
Suriyelilere özel tesis kuruldu
Savaştan kaçarak Mersin'e gelen Suriyeliler için Sosyal Suriye Topluluğu'nca merkez Mezitli ilçesinde Stadyum Caddesi'nde özel tesis kuruldu. Tesiste hukuk bürosundan hastaneye, camiden dershane ve okula, berberden manava kadar her türlü hizmeti sunan birimler bulunuyor. 250 çalışanı olan tesiste, çok sayıda doktor ve öğretmen görev yapıyor. Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bölge artık Suriyeliler Caddesi olarak anılıyor.

SAHİPSİZ DEĞİLLER
Üye sayısı ve okuldaki öğrenci sayısı toplam 4 bine ulaşan tesisle ilgili bilgi veren Suriye Sosyal Topluluğu Başkanı Ziad Mnlla, Suriyelilerin kayıt altına alındığını ve hizmetlerden yararlanmaya başladığını söyledi. Topluluğun 2012 yılında kurulduğunu kaydeden Mnlla, "Buraya gelenler, kayıt olduktan sonra hizmetlerden ücretsiz yararlanıyor. Amacımız, sahipsiz olmadıklarını göstermek" dedi.

TAM TEŞEKKÜLLÜ

Mnalla, kurdukları hastanenin çok kapsamlı olduğunu belirterek, "Hastanemizde, dahiliye, göz, cildiye gibi birçok dalda sağlık hizmeti veriliyor. Çocukların da koordineli olarak aşıları yapılıyor. Ayrıca, kadın hastalıklarıyla da doktorlarımız ilgileniyor. Hastanemizin içinde ayrıca bir de eczane bulunuyor. Buradan ücretsiz ilaç alınabiliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilere özel tesis kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN