Oyunla gelen ölüm 3 kişiye hayat oldu

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Oyunla gelen ölüm 3 kişiye hayat oldu
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, geçtiğimiz hafta babasına ait tabancayla oynarken silahın ateş alması sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 12 yaşındaki Kemal Gül'ün organları 3 kişiye hayat oldu. Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde operasyonla alınan Kemal Gül'ün karaciğeri ile 2 böbreği Adana, Kayseri ve Malatya'da 3 hastaya nakledildi.

KANLAR İÇİNDE KALDI

Karaelbistan Mahallesi'nde oturan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Kemal Gül evde kimsenin olmadığı sırada babasının sakladığı ruhsatlı tabancayı alarak kurcalamaya başladı. Silahın ateş almasıyla balkonda bulunan annesi, eve girdiğinde oğlu Kemal'i kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. Hastaneye kaldırılan 12 yaşındaki Kemal Gül'ün beyin ölümü gerçekleşti.

AİLE İKNA EDİLDİ

Organ Nakli Koordinatörü Dr. Mehmet Ali Düzkale'nin girişimleriyle Gül ailesi ikna edildi ve Kemal Gül'ün organları bağışlandı. Gül'ün karaciğeri ile 2 böbreği Başkent, İnönü ve Erciyes üniversitelerinden gelen ekipler tarafından operasyonla alındı. Karaciğer Malatya'ya, böbrekleri ise Adana ve Kayseri'ye götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunla gelen ölüm 3 kişiye hayat oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN