Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kan davası cinayetinde sanıklar 'suçsuzuz' dedi

Giriş Tarihi: 24.11.2014
Kan davası cinayetinde sanıklar 'suçsuzuz' dedi

Adana'da ağabeyinin katilinin kardeşini 'intikam' almak için öldürdüğü iddia edilen Sedat Adıyaman ve yardımcı olduğu ileri sürülen 2 arkadaşının yargılanmasına başlandı

Adana'da ağabeyinin katilinin kardeşi Abdullah Yıldız'ı( 20) intikam için öldürdüğü ileri sürülen Sedat Adıyaman (36) ve kendisine yardımcı olduğu ileri sürülen 2 arkadaşının "Kan gütme saiki ile tasarlayarak insan öldürme ve ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile yargılanmalarına başlandı. Sedat Adıyaman ile İsmail Akyiğit, suçlamayı kabul etmezken, Tolga Yılmaz, bu celse savunma yapmayacağını söyledi. Tahliye talepleri reddedildi.

AĞABEYİ ÖLDÜRÜLDÜ
İlk olay, 13 Aralık 2013 günü, Güzelyalı Mahallesi'ndeki bir barda meydana geldi. Serdar Adıyaman (38) bir barda tartıştığı Abdulaziz K. ile tartıştı. İddialara göre de Abdulaziz K. ve kardeşleri, otoparkçı Kadir Yıldız'ı (30) Serdar Adıyaman'ı öldürmesi için azmettirdi. Kadir Yıldız'da bir barda eğlenen Serdar Adıyaman'ı tabancayla öldürüp kaçtı. Kadir Yıldız, Abdulaziz K. ve 2 kardeşi hakkında "Kasten insan öldürme" suçundan Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

İNTİKAM CİNAYETİ
İkinci olay ise, 18 Nisan 2014 tarihinde meydana geldi. İddianameye göre ağabeyi öldürülen Sedat Adıyaman intikam planı yaptı. Adıyaman, Tolga Yılmaz ve İsmail Akyiğit'in yardımlarıyla olay yerine getirttiği ağabeyinin katilinin kardeşi Abdullah Yıldız'ı silahla öldürdü ve kaçtı. Polis, yaptığı araştırmada olayın intikam cinayeti olduğunu belirledi. Gözaltına alınan ve suçlamayı kabul etmeyen 3sanık ta tutuklandı. Savcı, sanıklar hakkında dava açtı.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ
Adana 6.Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan sanıklardan Sedat Adıyaman intikam için cinayet işlediği iddialarının yalanlayarak, " Tolga ile kardeşimin taziyesinde tanıştık. İsmail'i de babamın yanında çalıştığı için tanırım. Tolga'yı ikna ederek, ölen genci yanıma getirmesini istemedim.Ben öldürmedim."dedi. İsmail Akyiğit'te sanıkları tanıdığını, ancak cinayetle ilgisinin olmadığını öne sürdü. Tolga Yılmaz'da savunmayı önümüzdeki duruşma da yapacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kan davası cinayetinde sanıklar 'suçsuzuz' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN