Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diş tedavisinde videolu dönem

Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu, "Bilgisayar destekli tasarım ve üretimin oluşturduğu CAD-CAM tekniğinde, gerçek malzemelerin sanal tasarımları ile çalışılmaktadır" dedi

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Diş tedavisinde videolu dönem
"Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası" etkinlikleri kapsamında "Dişhekimliğinde Yeni Teknik ve Materyaller" konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı ve Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu, Diş tedavisinde CAD-CAM uygulamalarını anlattı. "Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası" nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, "Dişhekimliğinde Yeni Teknik ve Materyaller" seminerinin açılış konuşmasında meslek ve meslektaşları için yönetim kurulu üyeleri ile birlikte özveriyle çalıştıklarını söyledi. Adanalı dişhekimlerinin teknolojiyi yakından takip ettiğini belirten Başkan Hasan Yaman, "Türkiye'deki özelden verilen dişhekimliği seviyesi dünyayla boy ölçüşecek düzeydedir" dedi.

SON GELİŞMELER
İnsanların yüzüne göre diş estetiği oluşturduklarını belirten Eskitaşçıoğlu ise "Bilgisayar dünyasının çok hızla geliştiği herkes tarafından bilinmektedir. Dişhekimliği mesleğine de yansımaktadır. Bilgisayar destekli tasarım ve üretimin oluşturduğu CAD-CAM tekniğinde, gerçek malzemelerin sanal tasarımları ile çalışılmaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş tedavisinde videolu dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN