Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadına şiddet artık gündemden çıkmalı

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Kadına şiddet artık gündemden çıkmalı

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, kadına yönelik şiddetin utanç verici olduğunu söyledi

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, bir insanlık suçu olan kadına karşı şiddetin bir an önce ülkemiz ve dünya gündeminden çıkması gerektiğini söyledi. Milletvekili Fatoş Gürkan, utanç verici olan bu ayıbın bir an önce son bulması için toplumun topyekûn olarak mücadele etmesi gerektiğini kaydetti.

BİR İNSANLIK SUÇU
'25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü' sebebiyle bir yazılı açıklama yapan Milletvekili Fatoş Gürkan, "Günümüz modern dünyasında, bireylerin eşitliği, fikir özgürlüğü, bilginin gücü, vücut dokunulmazlığı gibi kavramları güçlendirilmeye ve yüceltmeye çalışırken, kadına karşı uygulanan şiddetin devam ediyor olması hiçbir mantık ve gerekçeyle açıklanamaz. Kadına yönelik şiddet, her şeyin başında bir insanlık suçudur" dedi.

HER ÜLKEDE SORUN VAR

Kadına şiddet sucunun kültür ve ırk ayırımı gözetilmeksizin, dünyanın her yerinde hatta en gelişmiş ülkelerinde bile olduğunu belirten Gürkan, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de maalesef kadınlarımız şiddete maruz kalmaktadır. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkmakla beraber, ülkemizde de sık sık içimizi acıtan kadına yönelik şiddet haberleriyle karşı karşıya kalmamız, şiddetin engellenmesi için daha çok çalışmamız gerektiğini ortaya koymaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına şiddet artık gündemden çıkmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN