İnsanlığın öldüğü yer

'te sokakta oyun oynayan 2 yaşındaki Büşra Bozkurt'un yanına yaklaşan hırsız, küçük kızın kulağındaki işitme cihazını çalıp kaçtı. Sessizliğe bürünen minik Büşra'nın gözyaşları yürek burktu

Giriş Tarihi: 29.11.2014
İnsanlığın öldüğü yer
'te yaşanan bir hırsızlık olayı bu kadarı da olmaz dedirtti. Barak Mahallesi'nde sokakta oynayan 2 yaşındaki Büşra Bozkurt'un yanına yaklaşan kimliği belirsiz kişi, küçük kızın kulağındaki işitme cihazını alıp kaçtı. Olayı gören komşuların bağırması üzerine dışarı çıkan anne Hülya Bozkurt hırsızı bir süre sokak aralarında kovaladı fakat yakalayamadı. Hayatla bağlantısı kesilen minik Büşra ise gözyaşları içinde işitme cihazını istedi.

HABER BEKLİYOR
Önceki gün öğleden sonra yaşanan üzücü olay sonrası emniyete haber verildi. Polis kayıplara karışan vicdansız hırsızı yakalamak için çalışma başlatırken, Bozkurt ailesi de şahsın kaçarken işitme cihazını bir köşeye atmış olabileceği umuduyla sokak aralarında işitme cihazını aradı. Çay ocağında çalışan baba İbrahim Bozkurt ile ev kadını anne Hülya Bozkurt, polis ya da komşulardan gelecek müjdeli bir haberi bekliyor.

YENİDEN SESSİZLİK

Yeni bir işitme cihazı almak için maddi güçlerinin olmadığını söyleyen anne Hülya Bozkurt, "Saat 3 gibiydi. Ben dışarıya çıktığımda çocuğumun cihazını alıp gitmişlerdi. Arkasından gittim ama bulamadım. O cihazı kızımı hayata bağlayan tek şeydi. Şimdi yeniden sessizliğe büründü. 2 yaşında bir çocuk hiçbir şey duymadan ne yapar? Kızım korkuyor, sürekli gözyaşı döküyor. Tek umudum cihazın bulunması ya da hayırseverlerin desteği" dedi.

"MADDİ GÜCÜM YOK"
Gaziantep OSB'de bir çay ocağında çalışan baba İbrahim Bozkurt da çaresiz bir bekleyiş içinde. Devletin bir defaya mahsus işitme cihazı verdiğini, ikincisini alacak güçlerinin ise olmadığını söyleyerek, "Asgari ücretle çalışıyorum. 9 yaşındaki çocuğumun da bir gözü görmüyor. Kazandığım para ile ancak karnımızı doyurabiliyoruz. Şimdi Büşra'nın cihaza ihtiyacı var ama benim gücüm yok. Bir baba olarak utanıyorum" diye konuştu.

ANNE BABA ÇARESİZ
İşitme cihazı çalındığı için hiçbir şey duyamayan ve konuşamayan Büşra ise etrafında olup biteni anlamasa da bir şeylerin ters gittiğinin farkında. Sesleri duymadığı için etrafından korkan minik kız, durmadan annesinden cihazını takmasını istiyor. Çaresiz anne ise bu durum karşısında gözyaşlarına hakim olamıyor. Bozkurt ailesinin tek isteği küçük Büşra'ya işitme cihazı temin edebilmek. Bunun için de yardımseverlerin desteğini bekliyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanlığın öldüğü yer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN