Adaşının izinde

Yörük bir ailenin oğlu olan ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki güreşçi Hamza Zopalı'nın hayali, adaşı Hamza Yerlikaya gibi başarıdan başarıya koşmak

Giriş Tarihi: 1.12.2014
Adaşının izinde
Mersin'de hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Yörük bir ailenin en küçük çocuğu olan 11 yaşındaki 24 Kasım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Hamza Zopalı, güreşte gösterdiği başarıyla göz doldururken, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'yı kendisine rehber ediniyor. Abisinin Mersin Güreş Eğitim Merkezi'nde güreş yapmasından etkilenerek bu spora başlayan Zopalı, yaş kategorilerinde girdiği müsabakalardaki başarısı ve kendine has oyun stiliyle dikkatleri çekti.

HEDEFİ BÜYÜK

Güreş Eğitim Merkezi Başantrenörü Erdal Bal, Hamza'nın çok yetenekli ve gelecek vaat eden bir sporcu olduğunu söyledi. Bal, "Hamza'nın bazı meziyetleri abisine benziyor. Abisi şu an Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne transfer oldu. Aynı zamanda genç milli. Hamza Türkiye şampiyonalarında bu yıl güreşmeye başlayacak ve bu yıl şampiyonalarda mutlaka kürsüye çıkar" dedi. Güreşin kendileri için önemli bir spor dalı olduğunu anlatan Hamza Zopalı da Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'yı örnek aldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adaşının izinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN