Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kılıçdaroğlu onurumu incitti"

Giriş Tarihi: 2.12.2014
Kılıçdaroğlu onurumu incitti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "AKP militanı" dediği Aydın Baş, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Baş, "Ben Sayın Kılıçdaroğlu'ndan daha eski bir CHP'liyim" dedi

Adana'da düzenlenen '7. Bölge Toplantısı'nda ön seçim isteğini ilettiği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından "AKP militanı" olmakla itham edilen Aydın Baş, yaşadıklarını SABAH Güney'e anlattı. Yılların CHP'lisi olarak, partisinin daha iyi noktaya gelmesi için demokratik hakkını kullanmasına rağmen, Genel Başkanı'n tepkisinin demokratik olmadığını savunan Baş, "Beni AKP militanı olarak nitelendindi. Hakkımda suş duyurusunda bulunacağım" dedi.

ÖN SEÇİM TALEBİNE TEPKİ
Adana'da bir otelde düzenlenen '7. Bölge Toplantısı'na, bazı partililerin "ön seçim" isteği ile Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun sert tepkisi damgasını vurdu. Konuşmasının başında Aydın Baş isimli bir partilinin "Sayın Genel Başkan'ım ön seçim istiyoruz" diyerek ön seçim isteğini manşetine taşıyan yerel bir gazeteyi kürsüye bırakmasına sinirlenen Kılıçdaroğlu, "Bunu buraya getiren arkadaş CHP'li değil herhalde. AKP militanı herhalde? Kimse şunu unutmasın. Bu partide kimseye kişisel şov yaptırmayacağım" diye konuştu.

"DAHA ESKİ PARTİLİYİM"
Toplantıda sık sık yaşanan elektrik kesintisi yüzünden sinirleri iyice gerilen Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasına ara verip yerine oturunca bu kez Ali Onaç isimli bir partili, ön seçim isteğinde bulundu. Bu talep salonda gergin bir havanın oluşmasına yol açtı ve bu partili genel başkanın yanından uzaklaştırıldı. Kılıçdaroğlu'nun "AKP militanı" diye tepki gösterdiği Aydın Baş, kendisinin "AK Parti militanı değil yıllardır CHP çatısında mücadele elen bir parti neferi" olduğunu söyleyerek şöyle dedi: "Ben yıllardır CHP'ye hizmet eden bir partiliyim. Hatta Sayın Kılıçdaroğlu'ndan daha eski bir CHP'liyim"

SAVCILIĞA BAŞVURACAK
Amacının sadece CHP'nin daha iyi bir noktaya gelmesi için ön seçimin önemine dikkat çekmek olduğunu anlatan Baş, "Bir parti üyesi olarak ön seçim istediğimizi söyledim. Demokratik bir hakkımı kullandım ama aldığım cevap hiç de demokratik olmadı. 25 yıldır bu partinin bir neferi olarak çalıştım. 3 dönem Yüreğir ilçe örgütünde yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı yaptım. 1927 doğumlu annem Güllü Baş CHP'lidir. Biz 3 gün önceden değil, atadan CHP'liyiz. Beni AKP militanı olarak nitelendirmesini doğru bulmuyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kılıçdaroğlu onurumu incitti"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN