Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktor gaspına 10'ar yıl hapis

Adana'da ilişki yaşadığı doktora gasp tuzağı kuran ve 70 bin liralık senet imzalatan hemşire ile üç arkadaşı, 'yağma' suçundan 10'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Doktor gaspına 10'ar yıl hapis
Adana'da özel bir tıp merkezinde çalışan hemşire M.M. ile doktor S.S., gönül ilişkisi yaşadı. Hemşire M., hamile kalınca doktor S., bebeği aldırttı. Bunun üzerine hemşire arkadaşlarının yardımı ile doktora gasp tuzağı kurdu ve 70 bin liralık senet imzalattı. Tutuksuz yargılanan hemşire M.M. ile dört arkadaşı, "Birden fazla kişi tarafından yağma, hürriyetten yoksun kılma" suçlarından yargılandı. Sona eren davada, hemşire ile arkadaşları "Yağma" suçundan 10'ar yıl hapis cezasına çarptırılırken, "Hürriyetten yoksun kılma" suçundan beraat etti. S.Y. ise beraat etti.

AŞK YAŞADIKLARI İDDİASI
İddiaya göre, aynı tıp merkezinde çalışan hemşire M.M. ile doktor S.S. aşk yaşamaya başladı. M.M. hamile kalınca doktor S.S. bebeği aldırtmaya ikna etti. Kürtaj olan hemşire bir süre sonra doktora gasp tuzağı kurdu. Arkadaşları S.Y. (36), E.D. (34), M.T. (34) ve T.O.D. (33) ile plan hazırladı. Hemşirenin arkadaşları doktora gidip, "M.'nin senden 200 bin lira alacağı varmış. Öde yoksa ölürsün" dedi. Doktor çaresiz "75 bin lira vereyim bu dava kapansın" dedi. Adamlar doktorlar zorla 70 bin liralık senet imzalattılar. Kalan 5 bin lira yerine de cebindeki 480 TL'yi aldılar.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki son duruşmada hemşire M.M., "Doktorla arkadaşlığımız oldu. Rızam dışında çocuğumu aldırınca davalık olduk. Ancak alacağım yoktu. Tahsil için sanık M.T.'ye talimat vermedim" dedi. M.T. ise, "Hemşireyi bacım gibi severim. Doktordan 200 bin lira alacağı olduğunu söyleyince kendisine yardımcı olmak istedik. Doktor da '75 bin lira vereyim bu konu kapansın' dedi. Kimseyi gasp etmedik" dedi. Diğer sanıklar da gasp suçlamasını kabul etmedi.

DOKTOR SUÇLAMIŞTI
İlk duruşmaya katılan Dr. S.S., sanıklardan şikayetçi olmuştu. Hemşire M.M. ile ilişkisi olmadığını ileri süren doktor S., "Bana gelenler, hemşirenin kendilerine, benim de hemşireye borcum olduğunu söyleyip 200 bin lira istediler. Zorla 70 bin liralık senet imzalattılar. 5 bin lira da para istediler. Vermeyince cebimdeki 480 lirayı aldılar. Hemşire ile ilişkimiz olduğu ve çocuk aldırttığımız doğru değil" diye konuştu. Mahkeme heyeti, azmettirici hemşire M.M. ile sanıklar E.D., M.T. ve T.O.D.'yi 'yağma' suçundan 10'ar yıl hapse mahkum etti. Sanıklar, "Hürriyetten yoksun kılma" suçundan beraat etti. S.Y. ise 2 suçtan da beraat etti. Yargıtay cezayı onarsa sanıklar cezaevine gönderilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor gaspına 10'ar yıl hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN