Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep İstihdam Fuarı üçüncü kez açıldı

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Gaziantep İstihdam Fuarı üçüncü kez açıldı
İş Bulma Kurumu (İŞKUR) Gaziantep İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı 3'üncü kez kapılarını ziyarete açtı. Şato Düğün Salonu'nda açılan fuara, kentteki büyük şirketlerin yanı sıra çeşitli kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri de stant açtı. Fuarda en büyük ilgiyi Bakırcılar Odası'nın açtığı kursa katılarak bakır eşya yapımını öğrenen kadın kursiyerler gördü.

BİNLERCE KİŞİ İŞ

Fuarın açılışına Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu, firma yetkilileri ve ilgililer katıldı. Açılışta konuşan Gaziantep Valisi Erdal Ata işçi ile işvereni buluşturan fuarın önemine dikkat çekerek, "Her istihdam fuarı sonrasında en az 3-4 bin kişinin işe yerleştirildiğini görüyoruz" dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR

Türkiye'nin geçmişte işsizlik konusunda sıkıntılı dönemler geçirdiğini anımsatan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise AK Parti iktidarı ile birlikte istihdama ve iş gücüne önem verildiğini özel sektörün önündeki engellerin kaldırılarak sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmaya çalışıldığını kaydetti. İŞKUR Müdürü Siraç Ekin de 86 firmanın stant açtığı fuarın amacına ulaşacağına olan inancının tam olduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Vali Erdal Ata ve protokol mensupları fuarın açılışını yaparak stantları tek tek gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep İstihdam Fuarı üçüncü kez açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN