Mersin projelerle kültür kenti o

Ünlü ressam Ahmet Yeşil'i ziyaret eden Başkan Burhanettin Kocamaz, kültürel projelerle Mersin'i bir sanat merkezine dönüştüreceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Mersin projelerle kültür kenti o
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ünlü ressam Ahmet Yeşil'i atölyesinde ziyaret ederek sanat üzerine sohbet etti. Halatın estetik değerlerini imgesel bir güç haline getiren 35 yıllık Ressam Ahmet Yeşil'i tebrik eden Kocamaz, kültür ve sanata önem verdiklerini, bu konuda üzerlerine düşen görevleri yerine getireceklerini kaydetti. Mersin'deki tarihi binaların restorasyonu ile Kasaplar Çarşısı, Bit Pazarı, Balık Pazarı ve Ulu Çarşı'nın yeniden düzenlenmesi gerektiğini dile getiren Başkan Kocamaz, "Kasaplar Çarşısı ve Balık Pazarı projesi hazırlandı, ihalesine çıkıyoruz. Bu yerler Mersin'in prestiji olarak değerlendirilmeli. Ayrıca, sanat galerisi, bilim merkezi, kent müzesi gibi kültürel alanda projelerimiz var" dedi.

MERSİN EVLERİ ÖNERİSİ
"Mersin'e yapılan yatırım, gençlerin geleceğine yapılan yatırımdır" diyen Ressam Ahmet Yeşil, "Eski Mersin evleri restore edilerek, atölye sanat mekânı olarak kullanılabilir. Başkan Kocamaz'ın hayata geçireceği projelerle Mersin'de sanata ve sanatçıya daha çok sahip çıkılacağına inanıyorum ve Başkan Burhanettin Kocamaz'a yeni görevinde başarılar diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin projelerle kültür kenti o
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN