Soygun sanıklarına 2'şer kez müebbet

Adana'da 2 kişiyi öldüren 7 sanığa ceza yağdı. 3 sanık 2'şer kez öbür boyu ve 22'şer yıl hapse mahkum olurken, yaşı küçük 2 sanık ise 55 ile 63 yıl cezaya çarptırıldı

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Soygun sanıklarına 2'şer kez müebbet
Adana'da 26 Ağustos 2013 tarihinde Kıbrıs Caddesi üzerindeki Baygın Kuyumculuktan 4.5 kilo altın çaldıktan sonra kendilerini engellemek isteyen berber baba Ali Can Aytaş (48) ile 16 yaşındaki oğlu Mahir'i pompalı tüfekle öldürdükleri, kuyumcu Hakkı Baygın ile 2'si çocuk toplam 5 kişiyi de yaraladıkları iddia edilen 7 sanığa ceza yağdı. Mahkeme Ferman Akipa, Abdullah Aslan ve Kemal Tekel'i 'nitelikli adam öldürmek' suçundan 2'şer kez müebbet, 'yaralama ve mala zarar vermek' suçundan ise 22'şer yıl hapse mahkum etti. Aynı suçtan yaşı küçük sanıklar A.G., 63 yıl, D.Ö. ise, 55 yıl hapis cezasına çarptırıldı. "Yağmaya yardım" suçunu işleyen Şükrü Akad 6 yıl, D.T. ise 4 yıl hapisle cezalandırıldı ve tahliye edildi.

PİŞMAN OLMUŞ

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanıklardan Abdullah Aslan(21) "Amacımız, kuyumcuyu soyup, kimseye zarar vermedin kaçmaktı. Ancak maktul ateş edince, can havliyle elim tetiğe değdi. Etkin pişmanlıktan yararlanmak istiyorum" dedi. Kemal Tekel de (19) "Kuyumcuya soygun amacıyla gittik. Kuyumcu ateş edince korkutmak için silahı ateşledim" diye konuştu. Ferman Akipa (21), olaya planlayarak katılmadığını ileri sürdü. D. T.(17) ve D.Ö.(17) olayla ilgilerinin olmadığını söyledi. A.G.(17) ise soyguna zorla götürüldüğünü öne sürdü. Şükrü Akad ise tehdit edilerek ehliyetinin kullanıldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soygun sanıklarına 2'şer kez müebbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN