Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezaya karşılık kamu hizmeti

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Cezaya karşılık kamu hizmeti
Çukurova Üniversitesi ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı arasında sosyal ve toplumsal alanda fayda sağlayacak bir protokol imzalandı. Protokolle, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kapsamında bulunan hükümlülerin toplumla bütünleşmesinin desteklenmesi hedefleniyor. Bu kapsamda hükümlüler sosyal davranışlarını, ilgi alanlarını ve becerilerini geliştirmek için Çukurova Üniversitesi'nde kamu yararına çalışacak.

TEMİZLİK VE ÇEVRE

Rektörlük makamında gerçekleşen törende, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan protokole imza attı. Anlaşmaya göre kamu hizmeti hükümlüleri üniversitede kamu yararına çalışacak. Adli makamlarca kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışma yükümlülüğüne hükmedilenler, cezalarını Çukurova Üniversitesi kampusunda kamu hizmetinde temizlik ve çevre düzenlemeleri gibi işlerde çalışarak tamamlayacak.

6 BİN 500 KİŞİ VAR

Prof. Dr. Kibar ve Başsavcı Yeldan'ın imzaladığı "Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İle Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Arasında Karşılıklı İyi Niyet ve İşbirliği Protokolü" ile ilgili açıklama yapan Rektör Kibar, hükümlülerin tekrar topluma kazandırılması ve mesleki programlarla desteklenmesini çok önemsediklerini söyledi. Başsavcı Ali Yeldan da protokol kapsamında 6 bin 500 kişi bulunduğunu belirterek, bir kısmının diğer kamu kurumlarında hizmet verdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaya karşılık kamu hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN