Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TCDD neşteri

Giriş Tarihi: 6.12.2014
TCDD neşteri

Petrol Ofisi İlkokulu ile Gazi Ortaokulu öğrencilerinin raylardan geçerek okula gitmesi tarihe karışacak. TCDD 6. Bölge Müdürlüğü, tehlikeyi önlemek için ihata duvarı örüyor

Adana'da Cemalpaşa Mahallesi ile Ziyapaşa Mahallesi'ni ayıran demiryolunun üzerinden geçerek okula giden öğrencilerin yaşadığı ölüm tehlikesini duyuran haberimiz ses getirdi. Petrol Ofisi İlkokulu ile Gazi Ortaokulu öğrencilerinin yaşadığı tehlikeye dur demek isteyen Büyükşehir Belediyesi, alt geçit yapmak için gereken çalışmalara başlarken, tehlikeye kalıcı önlem almak isteyen TCDD 6. Bölge Müdürlüğü geçişi önlemek için ihata duvarına başladı. Öğrenci velileri, duvarın çözüm olmayacağını belirterek, "Buraya acilen alt geçit yapılmalı. Çünkü yol çok uzuyor" dedi.

SÖZLÜ'DEN GEÇİT TALİMATI

Bilindiği gibi Petrol Ofisi İlkokulu ile Gazi Ortaokulu öğrencileri her sabah Cemalpaşa Mahallesi ile Ziyapaşa Mahallesi'ni birbirinden ayıran tren yolunu kullanarak okula gidiyor. Bu tehlikeli ve ölüm kokan geçiş sırasında küçük yaştaki öğrencilere velileri de eşlik ediyor. Yaşanan bu tehlikeyi "Okul değil ölüm yolu" başlığı ile manşetten duyuran SABAH Güney'in haberine ilk olumlu tepki Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den geldi.

VELİLERDEN DUVAR TEPKİSİ

Meclis toplantısının çıkışında, "Çok güzel bir haberdi. Derhal ekiplerimizi bölgeye yönlendirdim. Öğrenciler için bir geçit yapılması istedim. Gereken yapılacak" dedi. Başkan Sözlü'nün bu sözleri veliler arasında memnunluk yaratırken, TCDD 6. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de, geçit yapılıncaya kadar yasak olan bu geçişlerin önünü kesmek için bir ihata duvarının yapımına başladı. Öğrenci velileri bu duvara tepki gösterince kargaşa çıktı, polis araya girdi.

YOL ÇOK UZAYACAK
Öğrenci velileri, "Her sabah erkenden kalkan çocuklarımız okula kestirmeden gitmek için bu yolu kullanıyor. TCDD buraya duvar örüyor. Yol çok uzayacak. Şimdi havalar iyi. Ancak yağmur ve soğuk olduğu zaman minik yavrularımız ne yapacak? Biz acilen bölgeye bir alt geçit yapılmasını istiyoruz. Hele okul çıkışında hava iyice kararıyor. Çocuklarımız korkar. Ne olur bu duruma TCDD ve Büyükşehir acil bir çözüm getirsin" diye dert yandı.

"AMACIMIZ CAN GÜVENLİĞİ"
TCDD 6. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise velilerin bu serzenişini haklı bulduklarını ancak önemli olanın can güvenliği olduğunu belirterek, "Tren raylarını kullanmak tehlikeli ve yasak. Velilerin çocuklarının elinden tutarak raydan geçmesi yanlış. Bir veli bunu nasıl yapar anlamak mümkün değil. Bu yüzden ihata duvarı örüyoruz. Amacımız insanlara zorluk çıkarmak değil, onların can güvenliğini sağlamak. Veliler sağlıklı düşünürse yaptığımızın doğru olduğunu anlayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TCDD neşteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN