tarımsal hibede sınıfta kaldı

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Gaziantep tarımsal hibede sınıfta kaldı
Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, tarımsal desteklerden faydalanma konusunda Gaziantep'in kendine altın tepside sunulan imkânlardan yararlanamadığını söyledi. Tiryakioğlu, bu amaçla küçük ve orta ölçekli işletmelere hibe desteği eğitimleri verdiklerini söyledi. 'Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı' kapsamında, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik hibe destekleri eğitim toplantısı düzenlendi.

ALTIN TEPSİ

Toplantıda konuşan GTB Başkanı Tiryakioğlu, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak adına verilen hibe desteklerinin işletmelerin gelişimine önemli katkı sunduğunu ifade etti. Gaziantep'in çeşitli fonlardan sağlanan hibe desteklerinden faydalanma noktasında gerilerde kaldığına dikkat çeken GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, "Tarımsal desteklerden istifade etme konusunda maalesef şehir olarak çok gerilerdeyiz. Bizlere devletimiz tarafından altın tepsilerde sunulan bazı nimetler var, ama biz bu nimetlerden yararlanmada nedense çok ağır kalıyoruz" dedi.

ZAMAN KAYBETMEMELİYİZ
İşletmelerin çalışması, gelişmesi ve yenilenmesi için mutlaka ama mutlaka yatırıma ihtiyaç duyulduğunu bu yatırımların olabilmesi içinde destekleme ve hibelerden yeterince faydalanılması gerektiğini kaydeden Tiryakioğlu, " Rekabet gücü ancak yatırımla olur, yatırım da ancak parayla. İşletmelerimizi daha ileriye taşıyalım diye bizlere sağlanan proje bazlı bu olanaklardan artık zaman kaybetmeden yararlanmamız gerekiyor " şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep tarımsal hibede sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN