Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB'de tüketim artıyor üretim hacmi büyüyor

AOSB'deki enerji tüketimi, geçen yılın aynı dönemine göre artış gösterdi. Tüketim verilerine paralel olarak üretim hacminin artması büyük sevinçle karşılandı

Giriş Tarihi: 7.12.2014
OSB'de tüketim artıyor üretim hacmi büyüyor
Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren firmaların enerji tüketimi kasım ayında da artış gösterdi. AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, 2014 yılının kasım ayındaki elektrik tüketiminin, 2013 yılının aynı ayına oranla yüzde 8, bu yılın ekim ayına göre ise yüzde 9 artış gösterdiğini bildirdi. Sütcü, aynı dönemlerdeki su tüketimi yüzde 14 artarken, doğal gaz tüketiminde ise bu yılın Ekim ayında geçtiğimiz yılın Ekim ayına kıyasla yüzde 11 artış tespit edildiğini kaydetti.

SORUNSUZ VE ÇEVRECİ

Bekir Sütçü, 100 milyon dolara yakın yatırım yapılarak inşa edilen elektrik, doğalgaz, atık su, arıtma ve kullanma suyu tesisleri sayesinde firmaların Avrupa Birliği standartlarında sorunsuz ve çevreye zarar vermeden üretimlerini gerçekleştirdiklerini bildirdi. Adana'nın, Avrupa ve Ortadoğu'nun enerji merkezi ve Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan kapısı etrafındaki sanayileşmiş 8 ilin lojistik merkezi konumunda olduğunu belirten Sütçü, bu avantajın yatırımcıyı çektiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB'de tüketim artıyor üretim hacmi büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN