Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlatlığını taciz eden öğretmenden şok ifade

Adana'da koruyucu aile olarak evine aldığı 5 yaşındaki N.G. adlı kız çocuğuna 16 yaşına gelene kadar tacizde bulunduğu ileri sürülen öğretmen M.Ö. mahkemede zaafına yenildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 9.12.2014
Evlatlığını taciz eden öğretmenden şok ifade
Adana'da koruyucu aile olarak 5 yaşında evine aldığı N.G.'ye 16 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen öğretmen 58 yaşındaki M.Ö.'nün, 3 ayrı suçtan 26 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Öğretmen M.Ö., istismarın lise ikinci sınıfa giden N.G.'nin isteği ile olduğunu öne sürdü. N.Ö. ise koruyucu babasının kendisini 5 yaşından beri taciz ettiğini söyleyerek, "Karşı çıktığımda beni dövüyor, çıplak fotoğrafımı okulun sitesine koymakla tehdit ediyordu" dedi.

AİLESİ YURDA BIRAKTI
Ö.G. ve S.G. çifti parasızlık yüzünden 4 yaşındaki kızları N.G.'yi 2002 yılında yurda bıraktı. N.G. bir süre sonra ilköğretim öğretmeni M.Ö. ve P.I.Ö. çifti tarafından koruyucu aile olarak alındı. İddianameye göre, öğretmen baba M.Ö. 5 yaşından itibaren küçük kızı taciz etmeye başladı. Önce M.Ö.'nün kendisinden istediklerini yapan küçük kız, 10 yaşına geldiğinde yapılanın yanlışlığını anlayıp, karşı geldi. N.G.'nin çıplak fotoğraflarını çeken öğretmeni, "Fotoğraflarını okulun sitesine koyarım. Seni yurda geri gönderirim" şeklinde dövüp, tehditlerde bulundu.

TACİZİ KAMERAYA KAYDETTİ

Kendisine yapılanlara dayanamayan N.G., tacizi telefonu ile çekti ve ablasına anlattı. Abla S. G. şikayetçi oldu. Evde arama yapan polisler, bilgisayarda çocuk pornosu bulundu. Hastaneye sevk edilen N.G.'nin ruh sağlığının bozulduğu bildirildi. Tacizle suçlanan M.Ö. tutuklandı. Savcı, küçük kızı taciz eden koruyucu baba hakkında 3 ayrı suçtan dava açtı. Adana 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan M.Ö. küçük kıza küçük yaştan beri taciz iddialarının doğru olmadığını söyledi.

"ZAAFIMA YENİLDİM"
Cinsel sorunları olduğunu söyleyen öğretmen, N.G.'yi suçlayarak, "Okulda başarılı olması halinde kendisine çeşitli ödüller vereceğimizi söylüyorduk. N. ile ödül konusunu konuşuyorduk. 'Seni de ben ödüllendireceğim' diyerek öpmeye başladı. Zaafıma yenik düştüm" dedi. Psikolog eşliğinde ifadesi alınan N.G., tacizin 5-6 yaşlarında başladığını, 10 yaşında bunun kötü bir şey olduğunu anladığını ve karşı çıktığını belirterek, "Koruyucu babam beni tehdit ediyor, yurda geri göndereceğini söylüyordu. Birkaç kez içki içirmişti. Çıplak fotoğraflarımı o zaman çekmiş. Bunları okulun sitesine koyacağını söylüyordu, ben de sesimi çıkartamıyordum" dedi. Duruşma eksiklerin tamamlanması için ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlatlığını taciz eden öğretmenden şok ifade
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN