Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Sürücüler kaldırımı işgal etmiş yayalar zor durumda

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Adana'dan Reşatbey Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz Kerim Yılmaz diyor ki; "Adalet Caddesi civarında oturuyorum. Burada araç sürücüleri kaldırıma park ediyor. Haliyle yaşlılarımız var, çocuklarımız var hepsi yola inmek zorunda kalıyor. Can güvenliği yok. 153'ü aradım. Trafik zabıtaya bilgi verdim, maalesef çözüm bulamadık. Buradaki yoğunluğun asıl sebebi odalar. Odalara gelen üyeler yüzünden sıkıntı yaşıyoruz. Bu kaldırımlar ne zaman açılacak. Bir kaç kez uygulama yapılsa kaldırımlar yine yayaların olur" Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım insanların mağduriyeti önleri.

TARSUS- ÇAMLIYAYLA YOLUNDA TEHLİKELİ KAVŞAK!
Tarsus'tan Melike İpekoğlu, "Tarsus-Çamlıyayla karayolunun Yeşildirek mevkiinde bulunan Petrol ile Kırklarsırtı yoluna dönüşteki kavşakta tedbir alınması gerek. Çamlıyayla yönünden gelişte bankanın olduğu bölümde araçların geçişi için trafik ışıkları bulunurken, Cetvel istikametine dönüşte 100 metre ilerideki petrolün karşısı ile alışveriş merkezi yanındaki kavşakta ise hiçbir trafik işareti bulunmuyor. Gerek Ülküköy ve Ergenekon mahallelerine gidenler olsun, gerekse karşı kesimde Kırklarsırtı mahallesine gidişte olsun kavşakta karşılaşıyorlar. Yine yayla istikametinden gelenler de, Cetvelden Çamlıyayla istikametine gidenler de, bu kavşakta sık sık tehlike yaşıyorlar. Adı geçen kavşakta zaman zaman kazalar olurken, geçen haftada yine iki araç bu kavşakta çarpışmıştı. Maddi hasar meydana gelen bu kazada şans eseri ölen olmamış, ancak yaralananlar ölümden dönmüştü. Bu kavşakta ya trafik ışıkları konması, bu olmuyorsa, buraya uyarıcı flaşörlerin konulması isteniyor" dedi.

GÜLMECE
Arkadaşlarından biri Hocaya sorar: "Hoca, Dünya kaç metre?" Tam o sırada bir cenaze geçiyormuş yanlarından. Hoca onu göstererek: "Ona sor! Bak, ölçmüş biçmiş, gidiyor!.."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Sürücüler kaldırımı işgal etmiş yayalar zor durumda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN