Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partili Ali Coşkun: Davutoğlu derin bir fikir adamı

Giriş Tarihi: 13.12.2014
AK Partili Ali Coşkun: Davutoğlu derin bir fikir adamı
AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Coşkun, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Adana'ya gelmesinden tutun ülkedeki genel konjonktüre kadar birçok konuda görüşlerini aktardı. Coşkun, "Sayın Başbakanımız ülke vizyonunu mükemmel düzeyde temsil etmenin yanında, dünyadaki tüm ülkelerin vatandaşlarının kendi ülke yönetiminde olmasını isteyeceği 'dünya vatandaşı' diyebileceğimiz kişisel vizyona sahip, derin bir fikir ve ilim adamıdır" dedi.

MÜNEVVER BİR ŞAHSİYET

Davutoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra, dava bayrağını en iyi temsil edecek ve davayı taşıyacak bir isim olduğunu belirten Coşkun, "Kendi geçmiş ve potansiyelinin farkında, gururlu olmaksızın özgüvenli, en az kendini tanıdığı kadar muarızlarını bilen ve özeleştiride yapabilen, rasyonel düşünce tabanında gelenekten kopmayan, vicdan sahibi, mağrur münevver bir şahsiyet" diye konuştu.

TEK VÜCUT OLMUŞ İSİMLER

Başbakan Davutoğlu'nun da katılacağı il kongresinin heyecanını yaşayan AK Parti Adana Teşkilatı'yla ilgili düşüncelerini paylaşan Ali Coşkun, "Adana olarak çok şanslıyız. Gerçekten her birisi ayrı ayrı değerli, konularında uzman ve başarılı, teşkilat üyeleri ile çalışıyoruz. En önemlisi de Fikret Yeni gibi AK Parti vizyonunu iyi temsil eden çalışkan ve başarılı bir il başkanına sahibiz" şeklinde konuştu.

PARALEL'E GÖZ YUMULMAZ

AK Partili Ali Coşkun, 'Paralel Örgüt'ün Türkiye için en az terör kadar tehlike arz eden ve zarar verebilecek bir yapı olduğunu söyleyerek şöyle dedi: "Unvanı ve sıfatı her ne olursa olsun, hiç bir kimsenin, hiç bir yapılanmanın, bu ülkede devlet yapılanması dışında bir yapılanma kurmasına izin vermek, göz yummak veya tahammül etmek söz konusu bile olamaz. Kendisini 'cemaat' diye tanımlayan bu örgüt, ne yazık ki benzer paralel yapılanmalara meyil eden KCK kadar tehlikeli ve mücadele edilmesi gereken bir yapılanmadır. Taviz verilmesi, görmezden gelinmesi asla mümkün değildir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Ali Coşkun: Davutoğlu derin bir fikir adamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN