Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana öncü kent olacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adana'nın öncü kent olacağını belirterek, "Bugüne kadar 16 milyar liralık yatırım alan bu kent ulaşımın, sağlığın, enerjinin başkenti olacak" dedi

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Adana öncü kent olacak
Partisinin Adana il kongresine katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yüklendi, salonu dolduran ve sloganlarla sık sık konuşmasını kesen gençlerden, 2015 Haziran'da yapılacak genel seçimler için AK Parti'nin oy oranının Adana'da yüzde 50'yi geçmesine dair söz aldı. Başbakan Davutoğlu, AK Parti iktidarı döneminde bugüne kadar Adana'da 16 milyar liralık yatırım yapıldığını belirterek, "Adana öncü kent olacak, sağlığın, ulaşımın, enerjinin başkenti olacak" dedi.

SIKI GÜVENLİK

Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti genel kurulu nedeniyle partililer ve delegeler dün sabah saatlerinden itibaren salondaki yerini aldı. Gelinlik kız gibi süslenen salonu dolduran gençlerin coşkusu görülmeye değerdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, havaalanından seçim otobüsü ile kongre salonuna geldi. Yol boyunca vatandaşlar tarafından yolu kesilen Davutoğlu, çocuklara oyuncak ve satranç takımı hediye etti. Adana Emniyeti, Başbakan Davutoğlu'nun otobüsünün geçtiği yollarda kuş uçurtmadı.

TÜRKİYE AYRILMAZ BİR BÜTÜN

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Ekrem Erdem, Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Adana milletvekillerinin de katıldığı kongrede konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Adana Kuvayi Milliye ateşinin yandığı şehirdir. Bakın bu salonun iki yakası nasıl birbirini tamamlıyorsa Türkiye'nin doğusu ve batısı da birbirini tamamlayacak. Türkiye ayrılmaz bir bütündür. Büyük Türkiye idealimiz varsa, büyük Adana idealimiz de var" diye konuştu.

ADANA ÖNCE KENT OLACAK

Bölgesel havaalanının 2016 yılında tamamlanacağını, her türlü uluslararası hava trafiğinin Adana'ya selam vereceğini vurgulayan Başbakan Davutoğlu, "Ortadoğu'nun en büyük entegre sağlık kompleksi Adana'da inşa ediliyor. 1550 yataklı hastane yapıyoruz. 500 bin dönüm alan sulanarak tarıma açıldı. Çukurova'nın bereketli toprakları daha da bereketlenecek. Adana sağlıkta, enerjide, ulaşımda, tarımda öncü kent olacak" diye konuştu. Başbakan Davutoğlu, salondaki gençlerden Suriye'deki Esad zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan misafirlerimize sahip çıkmalarını istedi.

ATO'NUN TÖRENİNE KATILDI

Kongrenin ardından Adana Valiliği'ne geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu, burada Vali Mustafa Büyük'ten ille ilgili brifing aldı. Davutoğlu daha sonra Sheraton Oteli'ne geçerek, Adana Ticaret Odası'nın (ATO) kuruluşunun 120'nci yıldönümü kapsamında düzenlenen ödül törenine katıldı.

ADANA REKOR KIRMALI
AK parti hükümeti döneminde Adana'nın 16 milyar liralık yatırım aldığını belirten Başbakan Davutoğlu, "Adana enerjinin, ulaşımın, sağlığın, tarımın merkezi olacak. Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'ndan milyarlarca varil petrol Hazar'dan Akdeniz'e akacak. Dünyanın en önemli limanlarından biri Adana olacak" dedi. Salondaki bulunan gençlerin attığı sloganlarla konuşması sık sık kesilen Başbakan Davutoğlu, gençlerden 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimler için kapı kapı gezerek, partisinin Adana'daki oy oranının yüzde 50'yi geçmesi konusunda söz aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana öncü kent olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN