Eski AVM meydan olacak

Gaziantep'te şehir merkezinde olmasına rağmen bir süredir atıl durumda olan Bedesten AVM'nin yeri meydan,yeşil alan ve otopark olacağı bildirildi

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Eski AVM meydan olacak
Gaziantep'te atıl durumda olan Bedesten AVM'nin yeri otopark ve yeşil alan olacak. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent merkezinde bulunan ve son yıllarda atıl vaziyette duran şehrin ilk alışveriş merkezinin yıkılarak yerine meydan ve yeşil alan yapılacağını söyledi. Şahin, AVM'nin yerine karşılık sahiplerine İpekyolu üzerinde bir arsanın verileceğini açıkladı.

MEYDAN YAPILACAK

Başkan Fatma Şahin, makamında düzenlediği basın toplantısında kent merkezinde yer alan ve atıl olduğu için bir süre önce plan tadilatıyla erkek öğrenci yurdu yapılması planlanan AVM'nin yıkılarak yerine meydan yapılacağını söyledi. 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AVM'nin arazi sahibi olan Kadoğlu ailesi ile takas yaptıklarını bildiren Şahin, AVM karşılığında İpekyolu üzerinde bulunan bir arsanın aileye verileceğini açıkladı.

ÇINAR AĞACI DİKİLECEK
Şehrin göbeğinde olan AVM'nin bir süre önce, sahiplerince Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü ile erkek öğrenci yurdu yapılması için anlaşıldığını anımsatan Şahin, "Halkımız burayı AVM olarak istemiyordu. Biz oranın erkek öğrenci yurdu olduğu zaman şehrin göbeğinde istediğimiz noktaya gelmeyeceğini gördüğümüz için mülk sahibi olan Kadoğlu ailesi ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmanın sonunda bu AVM'yi yıkmaya karar verdik. Burası 5 bin metrekarelik bir alan. Altında da 3 katlı otopark var. Kapalı otoparkı halkın hizmetine sunacağız. Bu alanın Çınarlı Parkı'nın devamı olduğu için bu alana çınar ağacı dikilecek ve turizm parkı oluşturulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski AVM meydan olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN