Oğlu itiraf edince baba tahliye oldu

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Oğlu itiraf edince baba tahliye oldu

'da Ç. Yunus Eşlik'in öldürülmesi olayında tutuklu sanık baba Mustafa Yağız, oğlu Ö. Mehmet Yağız'ın, "İstemeyerek de olsa ben vurdum" demesiyle tahliye edildi

'da kızı Ö.Y. (30) ile arkadaşlık yaptıktan sonra ayrılan Ç. Yunus Eşlik'i (28) silahla öldürdüğü ileri sürülen Mustafa Yağız (54) ile oğlu Ö. Mehmet Yağız'ın (21) "Kasten insan öldürme" suçundan müebbet hapis istemi ile yargılanmalarına başlandı. Babasının kendisini korumak için cinayeti üstlendiğini söyleyen M. Özgür Yağız, "Evimize gelen Ç. Yunus Eşlik'i istemeden de olsa ben vurdum. Babam suçsuz" dedi. Mahkeme bu sözler üzerine tutuklu babayı tahliye etti.

MAHKEMELİK OLDULAR
Ç.Yunus Eşlik, özel bir bankada çalışan Ö.Y. ile arkadaş oldu. Aralarında problemler yaşamaya başlayan çift bir kafede buluştu. Ö.Y. kendisini darp edip, kulağındaki küpeyi gasp etmeye çalıştığını ileri sürerek arkadaşı Ç. Yunus Eşlik'ten şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Ç. Yunus Eylik yağma suçundan yargılandı ancak karşı tarafın şikayetten vazgeçmesi üzerine dava düştü. 29 Ağustos 2014 günü Ç. Yunus Eşlik, kardeşleri Ethem ve Mehmet Eşlik ile birlikte Ö.Y.'nin babasının evine gitti. Burada çıkan tartışmada Ç. Yunus Eşlik silahla öldürüldü. Baba Mustafa Yağız, "Ben öldürdüm" diye teslim oldu. Oğlu Ö. Mehmet Yağız ise kendisinin vurduğunu iddia etti. Baba ve oğul tutuklandı. Adana 2.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada baba Mustafa Yağız, cinayeti kendisi değil, oğlunun işlediğini itiraf etti. Oğlu Ö. Mehmet Yağız, "Cinayeti ben işledim, babam beni korumak için suçu üstlendi. İstemeden cinayet işledim. Pişmanım. Keşke o beni öldürseydi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlu itiraf edince baba tahliye oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN