Soba zehirlenmeleri dedektörle önlenecek

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, karbonmonoksit ölümlerin önüne geçmek için 4 binden fazla aileye dedektör vereceklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Soba zehirlenmeleri dedektörle önlenecek
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhuriyet Sosyal Tesisi'nde soba yakma eğitimi alan 100 aileye karbonmonoksit dedektörü hediye etti. Her yıl yüzlerce kişinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini vurgulayan Başkan Tahmazoğlu, "Bu yıl 4 bin 250 ailemize karbonmonoksit dedektörü dağıtacağız" dedi.

SOBA YAKMA EĞİTİMİ

Gaziantep İtfaiyesi'ne bağlı eğitmenler Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine yönelik olarak soba yakma eğitimi düzenledi. Eğitim sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Evinde soba kullanan vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı. Yaşanan olaylar bizleri çok üzüyor. Bu sebeple Şahinbey Belediyesi olarak 3 yıldan bu yana karbonmonoksit dedektörü dağıtıyoruz" diye konuştu. Geçtiğimiz yıllarda 6 bin aileye bu cihazlardan hediye ettiklerini belirten Tahmazoğlu, " Bu yılda 4 bin 250 ailemize bu cihazı hediye edeceğiz. Vatandaşlarımıza evlerinde soba yakarken dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Gerekli tedbirleri alarak bilinçli bir şekilde sobalarını yaksınlar. Allah kimseye herhangi bir soba zehirlenmesi göstermesin. Amacımız can kayıplarını önlemektir" şeklinde konuştu.

"KORKMADAN UYUYACAĞIZ"
Başkan Mehmet Tahmazoğlu'ndan dedektör alan vatandaşlar ise yıllardır sobalı evlerde oturduklarını belirterek, "Akşamları soba zehirlenmesi olur diye korkarak uyuyoruz. Şahinbey Belediyemiz bize ücretsiz olarak uyarı cihazı verdi. Artık bizde gönül rahatlığı ile uyuyabileceğiz. Bizleri düşündüğü için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na, çok teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soba zehirlenmeleri dedektörle önlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN