Adli tıp uzmanından uyuşturucu uyarısı

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevil Atasoy, anne ve babaları çocukların uyuşturucuya yönelimi konusunda uyardı, her yaşın ayrı sorunları olduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Adli tıp uzmanından uyuşturucu uyarısı
İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevil Atasoy, Psiko Akademi Psikolojik Danışmanlık ve Çukurova Psikoenerji Derneği tarafından düzenlenen 'Çocuğunuzun şifrelerini çözün' konulu seminerde konuştu. Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Uzmanı Prof. Dr. Atilla Tanyeli, Çocuk Psikolojisi Uzmanı Gürdal Görhan'ın da katıldığı seminerde çocukların şifresinin çözülemez olduğunu anlatan Prof. Dr. Atasoy, her yaşın kendisine göre sorunları, stresleri olduğunu ifade etti.

DİKKATLİ OLUN

Anne ve babaların özellikle günümüzde yaygınlaşan uyuşturucu maddelere yönelim konusunda çok dikkatli olması gerektiğini söyleyen Atasoy, "Türkiye'de çok şey değişti. Değişmek zorunda ama bu değişim içerisinde dünyanın iyileri ve kötüleriyle de tanışmak zorunda kaldı. Uyuşturucu maddeler de bunlardan bir tanesidir. Günden güne artan uyuşturucu kullanımında bir tek 'eroin' maddesi kullanıcısı artış göstermiyor. Bunun başlıca nedeni de iğneden korkmamızdır. 'Ottur zararı yoktur' gibisinden çok yanlış cümlelerle anlatılan esrar bizi buldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adli tıp uzmanından uyuşturucu uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN