Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tunalı: Son güne kadar beklemeyin

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi borcu yapılandırması için son tarih olan 31 Aralık'ın beklenmemesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Tunalı: Son güne kadar beklemeyin
Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, SABAH Gazetesi Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'nu ziyaret etti. Tunalı, vergi borçlarının avantajlı faiz oranlarıyla ve taksitler halinde ödenmesine olanak sağlayan 6552 Sayılı Kanun'dan yararlanma süresinin 31 Aralık'ta sona erdiğini belirtti. Ahmet Tunalı, bu haktan yararlanmak isteyenlerin, son günü beklememesi gerektiğini vurguladı.

ETKİNLİKLER YAPILIYOR

Vatandaşları kanunla ilgili bilgilendirmek için tanıtım kampanyası düzenlediklerini ve bu çerçevede kullanılan tanıtım afiş ve broşürlerinin yanı sıra ziyaret, bilgilendirme toplantısı, seminer ile panel gibi etkinlikler yaptıklarını kaydeden Tunalı, "Mükelleflerimiz vergi borcu olup olmadığını www.gib. gov.tr internet adresinde borç bilgilendirme servisinden ve 1189 kısa mesaj bilgilendirme servisinden sorgulama yaparak öğrenebilirler. www. adanavdb.gov.tr internet adresinde başvuru dilekçeleri ve başvurunun nasıl yapılacağına ilişkin açıklamalar bulunmaktadır. Kanunla ilgili tüm sorular için vatandaşlar 0 322 352 16 04 - 0 322 352 17 05 numaralı hatları arayabilirler" dedi.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Borcu bulunan mükelleflerin, yasadan yararlanarak borçlarını yapılandırmak için son günü beklemeden başvurularını yapmalarının öneminin altını bir kez daha çizen Ahmet Tunalı, "Her alanda etkin ve verimli çalışmayı prensip edindik. Mükelleflerimize olduğu kadar tüm vatandaşlarımıza da kapımız sonuna kadar açıktır. Vatandaşlarımız öneri ve şikayetlerini Adana Vergi Dairesi Başkanlığının www.adanavdb. gov.tr sitesinden iletebilecekleri gibi şahsen de Başkanlığımızı ziyaret edip yapabilirler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunalı: Son güne kadar beklemeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN