Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu'nun en büyük kitap fuarı devam ediyor

Kahramanmaraş'ta açılan ve Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olan 1'inci Kitap ve Kültür Fuarı, 21 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek.

Giriş Tarihi: 19.12.2014
Anadolu'nun en büyük kitap fuarı devam ediyor
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği ve Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan 1'inci Kitap ve Kültür Fuarı'nda yazarlar okurları ile bir araya geliyor. Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde (KAFUM) gerçekleşen ve açılışı 12 Aralık'ta yapılan fuar, 21 Aralık Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek. Fuarda 130 yayınevi, 100'ün üzerinde yazarla okuyucuya ulaşıyor.

BİZE BÖYLESİ YAKIŞIRDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, şairler ve yazarlar şehri olarak bilinen Kahramanmaraş'ta böylesine kapsamlı bir kitap fuarı düzenlenmesinin önemli olduğunu söyledi. Başkan Erkoç "Kahramanmaraş söz ustalarının diyarıdır. Geçmişten beri her zaman şairleriyle, yazarlarıyla öne çıkmıştır. Türkiye'de kültürel anlamda etkili bir yere sahiptir. Bu anlamda Kahramanmaraş'ımızın bu özelliğini, bu dinamiğini gün yüzüne çıkartmayı, bunu ön planda tutmayı görevimiz olarak görüyoruz. Aynı zamanda şehirlerin markalaşması, şehirlerin bir adım öne çıkması için kültürel etkinliklerin önemi çok büyük. Kitap ve kültür fuarı Kahramanmaraş'ın tanıtımına da büyük katkı sağlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu'nun en büyük kitap fuarı devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN