Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kerim albaya şeref madalyası

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar'a törenle gümüş şeref madalyası verdi

Giriş Tarihi: 19.12.2014
Kerim albaya şeref madalyası
Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck tarafından, Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar için layık görülen gümüş şeref madalyası düzenlenen törenle verildi. Alman Patriot Birliği'nin de konuşlu olduğu Gazi Kışlası'nda gerçekleştirilen törende, Almanya Savunma Bakanlığı Parlamento Daimi Sekreteri Ralf Brauksiepe ile Adana 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Türk ve Alman askerlerini selamladı.

EN YÜKSEK TAKDİRLERDEN

Brauksiepe, yaptığı konuşmada, müttefikliğin sadece siyasilerin, parlamenterin, hükümetlerin veya NATO'nun verdiği bir karar olmadığını söyledi. Brauksiepe, müttefikliği her askerin, patriot bataryalarda destek birliğinde ve yorulmadan çalışan Gazi Kışlası'ndaki Türk askerlerinin davranışı, tavırları ile simgeleri olduğunu işaret etti. Alman Şeref Madalyası'na ilişkin de bilgi veren Brauksiepe, gümüş şeref madalyasının Almanya'nın verebileceği en yüksek takdirlerden birisi olduğunu belirtti.

GÖREV SÜRESİ UZATILDI

Brauksiepe, Kurmay Albay Acar'ın tavır ve davranışlarını içlerinde hissettiklerini, şahsi ilgi ve alakasıyla sürekli Alman askerlerinin yaşam ve çalışma koşullarını iyileştirilmesi için çaba gösterdiği için Alman askerleri adına teşekkür ettiğini söyledi. Brauksiepe, gazetecilerin patriot sistemlerinin görev süresine ilişkin sorusuna, görev sürelerinin senelik uzatıldığını anımsatarak, şu yanıtı verdi: "Şu an için bu görevin bir sene daha uzatılacağını belirtebilirim. Bu konudaki çalışma ve görüşmeler önümüzdeki ayda görüşülecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerim albaya şeref madalyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN