Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ellerini kelepçeleyip zorla senet imzalattılar

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Ellerini kelepçeleyip zorla senet imzalattılar

Adana'da, baba, oğul ve yeğen, kendilerini zarara uğrattıklarını iddia ettikleri 3 kişiyi plastik kelepçeyle bağlayıp senet imzalattı

Adana'da, baba, oğul ve yeğen, akaryakıt alımında kendilerini zarara uğrattıklarını iddia ettikleri 3 kişinin elini plastik kelepçe ile bağlayıp darp ederek zorla 510 bin liralık senet imzalattı. İmzalattıkları senetten sonra serbest bıraktıkları üç kişinin şikâyet için polis merkezine girdiğini gören zanlılar, arkalarından merkeze girince yakalandı.

AKARYAKIT SATTI

Olay Sarıçam ilçesine bağlı İncirlik Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Kerim Koyuncu (39), kanuni temsilciliğini yaptığı bir şirketten Selçuk Karslı'ya 375 bin liralık akaryakıt sattı. Koyuncu, sattığı akaryakıtın faturalarını Karslı'ya teslim edip parasını almak için randevulaştı. İncirlik Mahallesi'ne yanında Konya'dan gelen ortakları Muhammet Yurtgülü ve İbrahim Yurtgülü ile birlikte giden Kerim Koyuncu'yu kendisiyle aynı adı taşıyan Selçuk Karslı'nın oğlu karşıladı.

DARP EDİP KELEPÇELEDİLER

Selçuk Karslı, Kerim Koyuncu ile birlikte yanında bulunan üç kişiyi babasının bulunduğu Karslılar Çiftliği'ne götürdü. Selçuk Karslı, daha önce kesilen faturaların naylon olduğunu ve bu yüzden 130 bin lira zarara uğradığını ileri sürdü. Karslı, Kerim Koyuncu'ya 510 bin liralık senet imzalatmak istedi. Olumsuz yanıt alan Selçuk Karslı, oğlu ve yeğeniyle birlikte üç kişinin ellerini plastik kelepçe ile bağlayıp darp ettikten sonra üç ayrı ödeme şeklinde yapılacak olan 510 bin liralık senet imzalattı.

KARAKOLA GİRDİLER

Senetlerin imzalanmasından sonra Selçuk Karslı, kelepçeleri söküp üç kişiyi serbest bıraktı. Selçuk Karslı, oğlu ve yeğeni çiftlik evinden ayrılan üç kişiyi takip etti ve polis merkezine girdiğini gördü. Bunun üzerine üç kişi de polis merkezine girdi. Şahısların şikâyetçi olması üzerine zanlılar gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen üç zanlı Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ellerini kelepçeleyip zorla senet imzalattılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN