Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haksız tahrik 2 kez ömür boyu hapisten kurtardı

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Haksız tahrik 2 kez ömür boyu hapisten kurtardı
Adana'da 2013 yılında eşi Songül Yılmaz'ı (27) ve ilişkisi olduğunu öne sürdüğü komşusu Çetin Altun'u (36) öldüren Yakup Yılmaz (39), iki kez müebbet hapisten haksız tahrik ile kurtuldu. Yakup Yılmaz, ölenlerden kaynaklanan haksız tahrik ve iyi hal indirimi ile toplam 31 yıl 8 ay hapse mahkum oldu. Son duruşmada konuşan tutuklu sanık, "En çok ben ve üç çocuğum mağdur oldu" dedi.

İLİŞKİ İDDİASI
Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk ifadesini tekrarlayan Yakup Yılmaz, eşi ile komşusu Çetin arasındaki ilişkiyi en son kendisinin duyduğunu ileri sürerek şunları söyledi: Çetin, karımla ilişkisi olduğunu bana söylemişti. Hatta önüme bıçak atıp, 'Cezamı kes' demişti. Karım da benden ayrılmak istediğini söylüyordu. Çetin ile karımın Karataş'a tatile gittiklerini de sonradan öğrendim.

"EVLİYKEN YAPMASAYDIN"
Ayrılmayı kabul ettiğini söyleyen katil zanlısı, "Kendisine 'Keşke ayrıldıktan sonra ilişki yaşasaydın. Evliyken yapmasaydın' dedim. Eşim yanımda Çetin ile telefonda görüşüyordu. Ben de bu ilişki konusunda birkaç kez telefonda Çetin ile tartıştım. Karım Songül, Çetin'in kendisine ev tutacağını, benimde ayaklarıma silah sıktıracağını söylemişti" diye konuştu.

HAKSIZ TAHRİK

Mahkeme heyeti, Yakup Yılmaz'ı ilk önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Ceza, Songül Yılmaz'dan kaynaklanan haksız tahrik ve sanığın iyi halinden dolayı 18 yıl 4 aya indirildi. Çetin Altun'un öldürülmesiyle ilgili de müebbet hapis verilen tutuklu sanığın cezası, haksız tahrik ve iyi hal indirimi ile 13 yıl 4 aya indirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haksız tahrik 2 kez ömür boyu hapisten kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN