Makine mühendisleri OSB'de temsilcilik açtı

Giriş Tarihi: 21.12.2014
Makine mühendisleri OSB'de temsilcilik açtı
Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB), Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi ile Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) arasındaki işbirliği meyvelerini vermeye başladı. Odanın MTOSB'deki üretim ve çalışmaların denetim altında tutulması ve firmalara teorik anlamda gerekli desteğin verilmesi amacıyla kurulan temsilciliği, düzenlenen törenle hizmete girdi.

TEKNİK KONTROLER
Odanın Türkiye genelinde 100 binin üstünde üyesi olduğunu belirten MMO Mersin Şube Başkanı Alper Turna, "OSB içerisinde birçok meslektaşımız buradaki fabrikalarda çalışıyor. Sanayi dışında çalışan arkadaşlarımız da mevcut. MTOSB'de fabrikaların ihtiyacı olan teknik kontroller, periyodik muayeneler, eğitimler ve yapılacak bütün çalışmalar temsilciliğimiz aracılığıyla yürütülecek" dedi.

MANTIK DEĞİŞMELİ

MTOSB'de üretim yapan firmaların mühendislerden destek almaları gerektiğinin altını çizen MTOSB Başkanı Sabri Tekli ise teknolojinin her geçen gün biraz daha geliştiğini belirterek, değişime ayak uydurmak zorunda olduklarına işaret etti. Günümüzde tesislerin yüzde 60'nın babadan oğula geçtiğine dikkat çeken Tekli, profesyonelleşme adına adımların atılması gerektiğinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makine mühendisleri OSB'de temsilcilik açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN