Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İletişim Fakültesi 10 yaşına girdi

İlk öğrencilerini 2004 yılında alan ve 10 yılda 311 mezun veren Mersin Üniversitesi (MEÜ) İletişim Fakültesi, kuruluşunun 10'uncu yılını törenle kutladı

Giriş Tarihi: 22.12.2014
İletişim Fakültesi 10 yaşına girdi
Mersin Üniversitesi (MEÜ) İletişim Fakültesi kuruluşunun 10'uncu yılını düzenlenen bir törenle kutladı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, günümüz dünyasında iletişimin önemine vurgu yaparak, bölüm öğrenci ve öğretim görevlilerine en iyi imkanları sunmanın telaşında olacaklarını kaydetti.

KİTLE İLETİŞİM ÇERÇEVESİ

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tören, öğrencilerin hazırladığı, fakültenin 2004 yılından bugüne geliş öyküsünün anlatıldığı film gösterimiyle başladı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, "Siz bir kardiyoloji profesörü de olsanız, mühendis de olsanız bilgi birikiminiz tek başına yeterli olmaz, insanlarla doğru iletişim kurmak zorundasınız. Bu da iletişimin önemini gösteriyor. İnsanlar içinde bulundukları dünyayı yorumlarken kişilerarası iletişim kadar ve belki de onun da ötesinde kitle iletişim araçlarının sunduğu çerçeveyi temel almaktadırlar" dedi.

ESKİ DEKANLARA TEŞEKKÜR

Konuşmaların ardından eski dekanlar Prof. Dr. Selim Aksöyek'e Rektör Prof. Dr. Çamsarı tarafından, Prof. Dr. Ünsal Yetim'e de Prof. Dr. Duruel Erkılıç tarafından birer plaket takdim edildi. Rektör Çamsarı ayrıca fakülteye katkılarından dolayı Mersin Deniz Ticaret Odası adına Genel Sekreter Korer Özbenli'ye, Mersin Üniversitesi Radyosu'nun kuruluşuna katkılarından dolayı Hakan Gök'e ve çektikleri kısa filmlerle pek çok ulusal ve uluslararası yarışma ve festivalden ödülle dönen öğrenciler Onur Otacı, Erhan Özelsancak ve Şerif Polat'a birer plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İletişim Fakültesi 10 yaşına girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN