Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Şehir içi ulaşımında azarlanıp horlanıyoruz

Giriş Tarihi: 22.12.2014
Tarsus Yaşlılar ve Huzurevi sakinlerinden bir elektronik posta aldım. Yaşadıkları sıkıntıyı dile getirmişler: "İl ve ilçelerde belediye otobüslerinden şehir içi ulaşımda 65 yaş üstü yaşlıların ve emeklilerin ücretsiz yararlanması sağlanmıştı. Ancak Tarsus'ta bir yılı aşkın süredir bu hususta sıkıntılar yaşıyoruz. Tarsus'ta özel halk otobüsleri ile belediye otobüslerinin ortağı olduğu Ulaşım Hizmetleri bünyesindeki otobüslerden resmi plakalılar, ücretsiz olarak binen yolculara normal müşteriler gibi davranıyor. Ancak özel plakalı olan ve eski adıyla Mavibüs olarak bilinen kısa otobüslerin sürücülerinin ise 65 yaş üstü ve yaşlılara kötü sözler söylediğini ve horladığını görüyor, üzülüyoruz. Bize bu hak verilmiş. Ama sürücüler buna neden riayet etmiyor? Ya da durmadan geçip gidiyorlar." Umarım sorun çözümlenir.

VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜ GİDERİLİYOR
TEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü yaşanan olumsuzluklarla ilgili bir açıklama yaptı. "Meydan Mahallesi düşük voltajdan şikayet ediyor ve sokağımız zindan gibi" başlıklı yazılarınıza ilişkin açıklamamız aşağıda yer almaktadır. Medyan Mahallesi 39067 Sokak'taki voltaj düşüklüğünün mevsimsel etkenler sebebiyle yaşandığı tespit edilmiş, ekiplerimiz tarafından yük dengelemesi ve gerekli bakım çalışmaları yapılmış olup voltaj düşüklüğü giderilmiştir. Yeşilyurt Mahallesi 71181 Sokak'ta bulunan 3 aydınlatma ekipmanının bakımları yapılmış olup 08.12.2014 tarihinde yanmayan armatürler yanar hale getirilmiştir."

GÜLMECE
Nasrettin Hoca, bir gün zengin bir adamın cenazesinde hem tabutun yanında yürüyor hem de sesli sesli ağlıyormuş. Cenazeye katılanlardan biri onu teselli etmek için yaklaşmış. "Merhum akraban mıydı?" Hoca cevap vermiş: "Yok akrabam değildi, ben de ondan ağlıyorum ya!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Şehir içi ulaşımında azarlanıp horlanıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN