Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli öğrenci ve ailelerin yanındayız

Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü okulları ziyaret eden Adana Valisi Mustafa Büyük, "Her zaman yanınızdayız" dedi

Giriş Tarihi: 24.12.2014
Suriyeli öğrenci ve ailelerin yanındayız
Adana'da eğitim ve öğretim kurumlarını ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerin dile getirdikleri talepleri dinleyen Vali Mustafa Büyük, Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Suriyeli öğrencilerin de eğitim ve öğretim gördüğü Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret etti. Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ile birlikte yaptığı ziyarette, Suriyeli öğrencilerin şarkılar ve ilahilerle karşıladıkları Vali Mustafa Büyük, okuldaki günlük eğitim ve öğretim ders saatlerinin ardından, 39 Suriyeli öğretmen tarafından kendi ülkelerinin müfredatına göre eğitim ve öğretim gören Suriyeli çocukların ders kitaplarını inceledi.

BİR AN ÖNCE BİTSİN
Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Yörür ile Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Metin'den, okulların durumu ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Mustafa Büyük, "Bir eksiğiniz varsa bunları süratle gidermeye ve öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız" dedi. Suriyeli öğretmenler ve öğrencilerin teşekkür ve şükran ifadeleri karşısında duygulanan Vali Mustafa Büyük, Suriye'deki savaşın bir an önce bitmesi ve Suriye halkının barış ve huzura kavuşması yönündeki temennisini ifade etti.

'PAYLAŞILARAK AZALIR'
Vali Büyük, "Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, ülkemizde misafir ettiğimiz siz değerli Suriyeli kardeşlerimizin daima yanınızdayız. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında olduğu gibi, Suriyeli misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak ve şefkatle kucaklamak konusunda kararlıyız. Sıkıntılar, paylaşılarak azalır. Bizler, siz değerli Suriyeli misafirlerimizin sıkıntılarını paylaşarak azaltma konusundaki hassasiyetimizi daima muhafaza edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, onları hayata hazırlayan öğretmenlerimiz ve idarecilerimize teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli öğrenci ve ailelerin yanındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN