Erdemoğlu Halı ihracat şampiyonu

Bünyesindeki halı markalarıyla makine halısı sektöründe dünyanın lideri haline gelen Erdemoğlu Holding, 5 kıtadan 80 ülkeye halı ihraç ediyor

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Erdemoğlu Halı ihracat şampiyonu
Merinos, Dinarsu, Padişah, Efsane, İmparator ve Boğaziçi markaları ile makine halısı sektöründeki dünya liderliğini sağlamlaştıran Erdemoğlu Holding, kendi sektöründe en fazla ihracat yapan firma oldu. 2014 yılında yüzde 20 oranında ihracat artışı hedeflediklerini söyleyen Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, böylece 300 milyon dolarlık ihracat planladıklarını ifade etti.

AVRUPA İLK SIRADA

Beş kıtada 80 ülkeye ürün ihraç ettiklerini belirten Erdemoğlu, pazar sıralamasının Avrupa, Amerika ve Orta Doğu ülkeleri olduğunu, Güney Amerika ve Afrika ülkeleri için de çalışmaların devam ettiğini belirtti. Erdemoğlu Holding grup şirketleri olarak, 2013 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 15 ihracat artışı gerçekleştirdiklerini ifade eden İbrahim Erdemoğlu, bu artışla beraber 250 milyon dolara yakın yurtdışı satışına imza attıklarını belirtti.

FUARLARI DOLAŞIYORUZ

Erdemoğlu, "Ürettiğimiz ve sattığımız ürünler, nihai tüketim maddeleri olduğu için modayı yakından takip ediyoruz. Desen-tasarım ve Ar-Ge ekibimiz, dünyada bizi ilgilendiren bütün fuarları ziyaret ederek, sürekli yenilik yapıyor. Sektöründe dünya lideri olan Merinos, her bölgenin talebine ve kullanımına göre ürünler yaparak, müşteri odaklı kalite standardını ön planda tutarak, yeniliklerde de lider olmaya devam ediyor" dedi.

KAPALI ALAN 335 BİN METREKARE
Holding olarak isabetli yatırımları ve izlediği insan kaynakları politikaları ile makine halısı sektöründe dünya lideri konumuna geldiklerini söyleyen İbrahim Erdemoğlu, halı üretiminin büyük kısmını Gaziantep'te 1 milyon 100 bin metrekare arazi üzerinde kurulu 335 bin metrekare kapalı alanı bulunan fabrikada yaptıklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemoğlu Halı ihracat şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN