HKÜ'nün mezunları hep bir adım önde

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencileri, nitelikli eğitim ve uluslararası imkanlarla, mezuniyet sonrasında iş hayatına bir adım önde başlıyor

Giriş Tarihi: 25.12.2014
HKÜ'nün mezunları hep bir adım önde
Tarihi İpek Yolu üzerinde, şehir, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamayı hedefleyerek 2010-2011 akademik yılında kapılarını öğrencilere açan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, bünyesindeki fakülte ve yüksekokullarla bölgenin önemli bir bilim merkezi haline geldi. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 2006 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan HKÜ'nün öğrenci almaya başladığı 2010-2011 akademik yılından bu yana önemli başarılara imza atarak sürekli büyüdüğünü söyledi.

180'E YAKIN ÜLKEYLE BAĞLANTI

Prof. Dr. Yılmaz, üniversitelerinin Doğu ve Güneydoğu'nun sanayi ve ticaret kalbi olan, 180'e yakın ülkeyle bağlantısı bulunan Gaziantep'te kurulmasının ayrıca stratejik bir önemi bulunduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Yılmaz, küreselleşen dünyada kaliteli yükseköğretime daha fazla kişinin ulaşabilmesi için makul bir ücret politikası ve başarı odaklı bir burs programı uygulayan HKÜ'nün öğrencilerine çift ana dal ve yan dal programlarından faydalanmalarına imkan sağladığını belirtti. Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 2013-2014 akademik yılında 5 fakülte, 2 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 17 bölümde öğrenci kabul ettiklerini anımsatarak, sürekli yeni program ve bölüm açtıklarını kaydetti.

DEĞİŞİM PROGRAMLARI
Üniversitenin araştırma-geliştirme, yenilikçilik, girişimcilik, insana yatırım gibi unsurlara öncelik verdiklerini vurgulayan Prof. Dr. Yılmaz, "Öğrencilerle birlikte bilimsel yaklaşım ve huzur ortamı içinde katma değer sağlayan projeler üretmeyi ve bilimsel, sosyal ve kültürel alanlarda uluslararası üniversitelerle rekabet edebilecek bir dünya üniversitesi oluşturmayı amaçlıyoruz" dedi. Üniversiteler için uluslararası temas ve tecrübenin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yılmaz, "Öğrencilerimiz için İngilizce Hazırlık Sınıfı sonunda yurtdışında anlaşmalı bir kurumda belirli bir süre İngilizce eğitimi, Erasmus Programı'yla belirli bir süre AB üyesi ülkelerin üniversitelerinde eğitim ve farklı kültürlerden öğretim üyeleri ve öğrencilerle aynı kampüsü paylaşma gibi önemli avantajlar sağlıyoruz" diye konuştu.

İŞ BULMA MERKEZİ
Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Üniversite okumuş olmanın yalnızca bir diploma edinmekten ibaret olmadığını çok iyi bilen HKÜ, öğrencilerine eğitimin ve sosyal gelişimin yanı sıra, okul sonrası karşılaşabilecekleri her türlü kariyer planlama ve iş bulma ihtiyaçlarına yönelik olarak Akademik Destek ve İş Bulma Merkezi'ni kurdu. HKÜ'nün İstanbul, Ankara ve Gaziantep Sürekli Eğitim Merkezleri'nde mesleki eğitim programları ile gençleri çeşitli endüstrilere nitelikli iş gücü olarak hazırlamaktayız. İŞ-KUR kapsamında Türkiye'nin lider kurumlarına ihtiyaç duydukları eğitimli bireyleri sağlamaktayız. Girişimcilik programları ile iş kurmak isteyenlerin hayallerine yön vermekteyiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ'nün mezunları hep bir adım önde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN