Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi mücadele devam ediyor

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Tarihi mücadele devam ediyor

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, 93 yıl önce işgalcilerle savaşanların mücadelesini, bugün torunlarının farklı kulvarda sürdürdüğünü söyledi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Savunması'nın dünyada eşine az rastlanır örnek bir mücadele olduğunu belirterek, "Dün topraklarını korumak için canından vazgeçen atalarımızın torunları olarak onların mirasına en güzel şekilde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlar vatan topraklarını savunmak için canlarını verdi, bizlerde bu mücadeleyi farklı kulvar da sürdürüyoruz" dedi.

ACI GÜNLER UNUTULMUYOR

Gaziantep Savunması'nın inanmış gönüllülerin memleket sevdasıyla "Dönersek gaziyiz, ölürsek şehit" düşüncesiyle çıktığı yolda yorulmayanların savaşı olduğunu belirten Bartık, "Bu savaş yokluğa ve yoksulluğa rağmen direnen bir halkın azminin göstergesidir. Şahinbeyler, Karayılanlar, Şehitkamillerin ve ismini sayamadığımız nice yiğitlerin mücadelesidir Antep Savunması. Bugün Gaziantepli olup da dedesi veya bir başka yakını mücadeleye katılmamış hiçbir aile neredeyse yok gibi. Acıların yürek dağladığı zamanların yüksek sessizliği geride kalsa da şehir halkı o acı günleri yüreğinde yaşıyor. Şehitkamil'in terü taze bedeninden akan kanlar daha dün gibi taze. Memleketin eski sokakları ve evleri de şehrin adı gibi Gazi. Bazı evlerde şarapnel, bazılarında mermi izleri o kanlı günler yansıtıyor" diye konuştu.

MÜCADELE RUHU SÜRÜYOR

O dönem halkın savunmada hiçbir destek almadan kurtuluş meşalesini yakmayı başardığını kaydeden Bartık, "Şimdi de şehrimiz devlet yatırımı olmadan ve ciddi bir teşvik almadan kalkınmanın mücadelesi veriyor. Dün topraklarını korumak için canından vazgeçen atalarımızın torunları olarak onların mirasına en güzel şekilde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Şehrimizin genlerinde mücadele ve çalışma var. Gaziantepliler ve Gaziantep'te yaşayanlar, mücadeleyi ruhunun derinliklerine kadar hissediyor. Hayat düsturları başarı ve mücadele olan insanların şehri olarak bilinen ilimizin, ekonomide gösterdiği başarının gelecek senelerde artarak devam edeceğine kanaatim tamdır. Bu bilinçle şehrimize katma değer üreten herkesi kutlarken, kentin bugünlere gelmesinde emeği olan şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi mücadele devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN