Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeşehir'de okul güvenliği

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Bahçeşehir'de okul güvenliği
Bahçeşehir Üniversitesi ile John Jay College Of Criminal Justice, Türkiye'de okul güvenliği, siber güvenlik ve Deprem ve Yangın güvenliği konularında işbirliği yapacak. Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü Osman Öztürk, ABD'nin en önemli güvenlik akademisi olan John Jay College Güvenlik Yönetimi Bölüm Başkanı Charles Nemeth ve diğer yetkililerle görüşmeler yaptı.

AKREDİTASYON PROJESİ
Öztürk, ABD'de okul ve kampüslerde meydana gelen madde bağımlılığı ve şiddet olayları başta olmak üzere bu tür olayların Türkiye'de de yaşanmaması için şimdiden ortak çalışmalar ve araştırmalar yapılmasının geleceği daha güvenli kılacağını belirtti. Bahçeşehir Üniversitesi ve CSG-City Security Group işbirliği ile Türkiye'de okulların daha güvenli bir okul ikliminde eğitim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için "Güvenli Okul Akreditasyon Projesi" başlatıldı.

ORTAK SERTİFİKA PROGRAMI

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel Türkiye'de akademik başarının yükselmesi ve olası sorunların öngörülerek önlenmesi için devletin yanında üniversitelerin de etkin olmaları gerektiğini söyledi. BM Küresel Eğitime Katkı Ödülü alan Enver Yücel, evrensel anlamda eğitime katkı vereceklerini ve işbirliğini daha da geliştireceklerini söyledi. Proje kapsamında ortak sertifika programlarının yapılacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir'de okul güvenliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN