Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutfak eşyası sanayicileri sektörü dünyaya tanıtacak

Ev Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Burak Önder, "Hedefimiz, Türk mutfak sektörünü dünyada tanıtmak olacak" diye konuştu

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Mutfak eşyası sanayicileri sektörü dünyaya tanıtacak
Ev Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Burak Önder, "İhracatı ithalatından fazla olan, cari açık vermeyen sektörlerin başında geliyoruz" dedi. EVSİD ilk ziyaretini sektörde Türkiye'nin önde gelen firmalarından Hascevher'e yaparken, Fatih Dinçer de hazır bulundu. Türkiye'nin çelik üretiminin yüzde 60'ının Kahramanmaraş'ta yapıldığını belirten Burak Önder, kentin sektördeki potansiyelinin kendileri için önemli olduğunu, bu yüzden de ilk ziyaretlerini Kahramanmaraş'a yaptıklarını ifade etti.

SEKTÖR GELİŞECEK

Kentteki firmaların sektörde çok iyi yere gelmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Önder, ihracat hedefine ilişkin sözlerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Durmak yok, yola devam" ifadesiyle tamamladı. Türkiye'nin önde gelen firmalarından Hascevher yöneticisi Fatih Dinçer ise "EVSİD Başkanı Burak Önder'in ilk ziyaret ve toplantısını şehrimizde yapmasını çok anlamlı bulup sevindik. EVSİD'in sektörümüze büyük katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutfak eşyası sanayicileri sektörü dünyaya tanıtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN