'Evlilik Okulu'na HKÜ'den destek

Şahinbey Belediyesi'nin başlattığı 'Evlilik Okulu' projesinde HKÜ paydaş olacak. Üniversitenin öğretim üyeleri, kursa katılacak olan vatandaşlara eğitim verecek

Giriş Tarihi: 27.12.2014
'Evlilik Okulu'na HKÜ'den destek
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) arasında, 2009 yılında başlatılan ve bugüne kadar 5 bin 638 kişinin yararlandığı 'Evlilik Okulu' projesinde işbirliği yapmak için protokol imzalandı. İmza törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

EĞİTİM VERİLECEK

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kendilerinin başlattığı 'Evlilik Okulu' projesine katılan kursiyerlere, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde görevli akademisyenler tarafından eğitim verileceğini söyledi. Şimdiye kadar 5 bin 638 kişinin 'Evlilik Okulu'nda eğitim gördüğünü ifade eden Başkan Tahmazoğlu, "Projemize eğitim desteği verecek olan üniversitemize teşekkür ediyorum" dedi.

İŞBİRLİĞİ OLMALI

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Şahinbey Belediyesi sınırları içerisinde hizmet veren bir üniversite olduklarını belirterek, "Biz üniversitelerin yerel yönetimlerle işbirliği yapması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamda Sayın başkanımız öncülüğünde, önemli bir projede işbirliği yapmak için protokol imzalıyoruz. 'Evlilik Okulu' projesini inşallah birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

HAYATIN İÇİNDE OLMALI
Üniversitelerin aslında toplumun ve hayatın içinde olması gerektiğini vurgulayan Rektör Tamer Yılmaz, "Üniversiteler kapalı kapılar ardında eğitim veremez. Bu kapsamda biz bu iş birliğine çok inanıyoruz. Başkan Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyor protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum" dedi. İmzalanan protokolle, HKÜ öğretim üyelerinin, kursiyerlere eğitim vereceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Evlilik Okulu'na HKÜ'den destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN