Hedef G20 zirvesi

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Hedef G20 zirvesi

Prof. Dr. Kerem Alkin, Adana'nın G20 tarım bakanlarının zirvesine ev sahipliği yapması önerisinde bulundu

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin, Çukurova Zirvesi toplantılarıyla Adana'nın adının duyulup, dünya kenti olmasını hedefleyen Çukurova Genç İşadamları Derneği'ne (Çukurova GİAD) yeni bir hedef koydu. Çukurova Zirvesi toplantılarının uluslararası yankılarını hatırlatan Prof. Dr. Alkin, G20 toplantılarından birinin Adana'da yapılması önerisinde bulundu.

ADANA İÇİN İLK

Adana'da ilk defa Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) yaptırdığı çalışmayla, 'Adana Ekonomisi Rekabetçiliğinin Analizi' raporlaştırıldı. Adana ekonomisinin geleceğine yön verilmesinin hedeflendiği araştırmayı yapan Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin ve İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Melih Bulu, raporla ilgili sunum yaptı.

ÜNLÜ İSİMLER GELDİ
Çukurova GİAD'ın ilki 2012'de Nouriel Roubini, ikincisi 2013'te Gerhard Schröder, üçüncüsü 2014'te David Miller ve Ken Livingstone'nın katılımıyla gerçekleştiğini anımsatan Prof. Dr. Alkin, ABD eski Başkanı Bill Clinton'un Ekonomi Başdanışmanı Nobel ödüllü ünlü ekonomist Joseph Stiglitz'in katılımıyla 19 Ocak 2015'te gerçekleşecek olan Çukurova Zirvesi toplantılarının Adana için büyük önem taşıdığına da dikkat çekti.

DÖNEM TOPLANTISI ÖNERİSİ
Prof Alkin, "Çukurova GİAD, Stiglitz, Roubini, Schröder gibi isimleri olağanüstü takvimleri içerisinde Adana'ya getirdi. Çukurova GİAD bunu yaptı. Türkiye 1 Aralık itibariyle G20'de dönem başkanı. Çeşitli gerekçelerle G20 zirvelerinin bir yıllık ajandası içine tarımı da sokuyor. Adana niçin G20 tarım bakanlarının zirvesine ev sahipliği yapan il olmasın? G20 dönemi içerisinde ajandadaki toplantılardan bir tanesine Adana ev sahipliği yapsın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef G20 zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN