Kadınların korkulu rüyasına çözüm

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Kadınların korkulu rüyasına çözüm
Aşırı kilo alma - verme sonrasında oluşan karın çatlakları ve sarkmaların, özellikle gebelik yaşayan kadınların korkulu rüyası olduğunu belirten Özel Adana Medline Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Burak Yiğenoğlu, karın bölgesinde egzersiz ve diyetle düzelmeyen bu sorun için karın germe (Amdominplosti) ameliyatını önerdi.

SARKMALARA DİKKAT

Karın germe ameliyatı olmak isteyen kadınlarda, vücudun tam olarak şekillenebilmesi için en erken, doğumdan 6-7 ay sonra operasyon yapılması gerektiğini açıklayan Op. Dr. Yiğenoğlu, karın duvarında, özellikle bacaklara doğru sarkmalar oluştuğuna dikkat çekti. Yiğenoğlu, "Her şey yolunda giderse güzel bir ameliyat ortaya çıkıyor" dedi.

6-7 AY BEKLENMELİ

Yiğenoğlu, "Gebelikte karnı şişmiş bir balon olarak düşünün. Doğumdan sonra o karın birden iniyor daha sonra yırtılmalar meydana geliyor. Bazı insanlar çok kolay kilo alıp verir ama her insanın vücut yapısı farklıdır. Karın germe ameliyatı olmayı düşünen hastanın eğer hamile kalma durumu varsa hastaya doğumdan 6-7 ay sonra operasyonsyapalım diyoruz ki vücut şekillensin" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınların korkulu rüyasına çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN