Kurtuluş Kupası sahiplerini buldu

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Kurtuluş Kupası sahiplerini buldu

Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü anısına düzenlenen yarışmalarda yüzlerce sporcu başarı için mücadele etti

Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri tarafından düzenlenen sportif yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Şahinbey Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerde dereceye giren öğrenciler ödüllerini Şahinbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Ecdadın İzinden Kurtuluş Günü" programında aldı.

GAZİANTEP DESTANI
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep savunmasının destansı bir savunma olduğunu belirterek, "Bunun dünyada eşi ve benzeri yok. Bu destan; düzenli orduların 400 araçlık konvoyuyla, topuyla, tankıyla bir kenti topyekun ortadan kaldırmak için geldiği ve bu kadar imkansızlıklar içinde ellerinde hiçbir silah olmadan çetelerle, kadınıyla, erkeğiyle, açlıkla da mücadele ederek, acı zerdali çekirdeği yiyerek o düzenli orduları buradan def eden bir milletin destanıdır" dedi.

320 SPORCU KATILDI

Aralık ayının başından itibaren yüzlerce sporcunun katılımı ile basketbol, badminton şampiyonları düzenleyen Şehitkamil Belediye Başkanlığı yarışmaları, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 3. Geleneksel Kurtuluş Kupası yüzme yarışmaları ile sonlandı. Alleben1 Yüzme Havuzunda 9 -10 ve 11-12 yaş aralığındaki kız ve erkek sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen yarışlarda, 13 spor kulübünden 320 sporcu şampiyonluk için kıyasıya kulaç attı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Dokurcum Meydanı'nda düzenlenen törende verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluş Kupası sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN