Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selami Aydın: Çözüme katkıda bulunacağız

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Selami Aydın: Çözüme katkıda bulunacağız
Şahinbey Kaymakamlığı görevine kısa bir süre önce başlayan Selami Aydın hızlı çıktı. Kısa sürede Türkiye'nin en büyük ilçesi olan Şahinbey'in her tarafını gezerek vatandaşlarla bir araya gelen Aydın, "Devlet bize oturmak için maaş vermiyor. Gelir gelmez tüm müdürlere eşli yemek vererek eşlerinden zaman konusunda biraz fedakarlık yapmalarını istedim. 'Eve geç gelirlerse bilin ki benimle beraber çalışıyorlardır' dedim. İşimiz halka hizmet, bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağız" dedi.

HER YÖREDEN İNSAN VAR

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) yönetimini kabul eden Kaymakam Aydın, Gaziantep'in yapısı ve özellikleriyle Türkiye'nin pek çok bölgesinden farklı olduğunu söyledi. Aydın, "Gaziantep büyük bir sanayi kenti, başta komşu iller olmak üzere ülkemizin her yerinden insan barındırıyor. Biz de bu özellikleri dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu. Vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinlediğini söyleyen Aydın, "Binevler'den Vatan Mahallesi'ne kadar her yere gidiyoruz. İnsanlarımız memnun kalıyor. Devlet bize oturmak için değil, vatandaşa hizmet etmemiz için maaş veriyor. Biz de mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Zaten gelir gelmez tüm daire müdürlerine eşli yemek verip eşlerinden bu konuda müsaade aldım. 'Eşleriniz akşam eve geç gelirlerse bilin ki benimle alışıyordur, endişelenmeyin' dedim" şeklinde konuştu.

KATKIYA HAZIRIZ

Kaymakam Aydın'a yeni görevinde başarılar dileyen ŞANLIDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ise dernek olarak destek vermeye hazır olduklarını belirterek, "Biz klasik hemşeri dernekçiliği yapmıyoruz. Farklı etkinlikler gerçekleştirerek toplumun tüm kesimlerinden olan üyelerimiz arasında yardımlaşma ve dayanışma duyguları yükseltmeye çalışırken aynı zamanda kentin diğer dinamikleriyle de uyumlu ve anlamlı ilişkiler içinde olmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selami Aydın: Çözüme katkıda bulunacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN