Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanlık sergiledi

Kahramanmaraş'ta otomobilini durdurup yaşlı bir dedeyi karşıdan karşıya geçiren Aslıhan Türkmenler Kırmacı, SABAH Güney'e konuştu: "Bir hafta önce kaybettiğim dedem aklıma geldi"

Giriş Tarihi: 29.12.2014
İnsanlık sergiledi
Kahramanmaraş'ta Kuddusi Baba Bulvarı'ndan otomobiliyle Kıbrıs Meydanı yönüne giderken bir anda durup bastonlu yaşlı bir adamı karşıdan karşıya geçiren ve MOBESE kameralarına görüntüleriyle Türkiye'nin konuştuğu kadını Sabah buldu. Evli ve bir çocuk annesi olduğu, Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı'nda şehir plancısı olarak çalıştığı belirlenen Aslıhan Türkmenler Kırmacı "Bir hafta önce kaybettiğim dedem aklıma geldi" diye konuştu.

"YİNE OLSA YİNE YAPARIM"
Yaptığının olağanüstü bir davranış olmadığını, her insanın yapması gereken sıradan bir şey olduğunu kaydeden Kırmacı, "Yolun ortasında durup trafiği bir şekilde aksatmak kötü bir şey ama, diğer sürücülerde sağ olsunlar anlayışlı davrandılar. Sonuçta biraz duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu son derece insani bir durum. Yine öyle zor durumda olan bir kişi olsa yine aynı yardımı yaparım. Öğle arasında iş yerime dönerken yaşlı amca elindeki bastona rağmen zor yürüyordu. Ben de aracımla refüje geldiğimde baktım ki yayaların karşıya geçme saniyesi az kalmış, flaşörleri yakıp arabamdan inerek trafiği alt üst etmeyi göze aldım ve amcayı yolun karşısına geçirdim" dedi.

"KAHRAMAN DEĞİLİM"
Aslıhan Türkmenler Kırmacı şöyle devam etti: "Bu aslında çokta önemli bir şey değil. Kamera görüntülerinin yayınlanmasından sonra hiç tanımadığım insanların taktirini toplamak beni sevindirdi. Ben sadece koluna girdim ve dolmuşa binecek parası olmadığını söylediği için arabadaki arkadaşımla biraz para gönderdi. Yaşlı amca bana 'Sağol kızım, Allah razı olsun' dedi. O bana yeterliydi. Olayı kimseye, eşime bile anlatmadım. Çok normal bir olayın vatanı kurtarmışım gibi gösterilmesi biraz üzücü . Herkesin bu şekilde davranması gerekirken bazen unutuyoruz insanlığı. Ama bizim için gayet normal bir davranıştı"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanlık sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN