Narkotim affetmiyor

Uyuşturucuyla derinlemesine mücadele için kurulan Narkotim ekiplerinin Adana operasyonlarında 185 kişi yakalandı, sokak satıcısı 45 kişi tutuklandı

Giriş Tarihi: 29.12.2014
Narkotim affetmiyor
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın fikir babalığı yaptığı Narkotim ekipleri, Adana'da uyuşturucuyla mücadelede genel ortalamanın üzerinde sonuçlar alıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başlattığı Narkotim projesinin başarılı örneğini sergileyen Adana ekipleri, sokak satıcılarıyla mücadelede bir aydan daha kısa sürede 78 operasyon düzenledi, çoğu sokak satıcısı 185 kişiyi yakaladı. Zanlılardan 45'i tutuklandı.

SATICILARA GÖZ AÇTIRILMADI

AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Narkotim ekiplerini ziyaret ederek İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Narkotik Şube Müdürlüğü yöneticilerinden bilgi aldı. Zeybek, Aralık ayı başında eğitimle birlikte çalışmalara da başlayan ve toplam 84 polisten oluşan Narkotim ekiplerinin, operasyonlarda 24 kilo 300 gram esrar, 103 gram eroin, 421 uyuşturucu hap ele geçirdiğini söyledi. Zeybek, yakalanan zanlılardan 25'inin kullanıcı, 160'ının satıcı olduğunu belirtti.

ÖZEL EĞİTİM ALDILAR
Narkotim'in, uyuşturucuyla mücadeleye yepyeni bir soluk getirdiğini kaydeden Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, "Eskiden uyuşturucuyla sadece İçişleri Bakanlığı mücadele ediyordu. Sorunun adli boyutuna odaklanıyordu. Bu projede ise Milli Eğitim, Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gibi farklı kurumların katkısı var. Özel eğitim alan Narkotim polislerimiz gençler, aileler, esnaf, muhtarlar ve kanaat önderleriyle görüşerek çalışma yapıyor. Daha çok önleyici çalışma yapıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narkotim affetmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN